کدخبر: ۳۰۵۳۴۱ لینک کوتاه

بوریس جانسون اتهامات مالی درباره زن آمریکایی را تکذیب کرد

اقتصادنیوز؛ بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس به اخبار پیرامون اتهامات مالی‌اش در دوره تصدی شهرداری لندن واکنش نشان داده و چنین اخباری را رد کرد است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس در واکنش به برخی خبرها پیرامون ارتباط مالی با یک تاجر زن آمریکایی، انجام هرگونه تخلفی را در مورد اعطای کمک مالی تکذیب کرده است.

پیش از این رسانه‌ها اعلام کرده‌ بودند که این زن تاجر با نام «جنیفر آرکیوری» در زمانی که بوریس جانسون شهردار لندن بود،  برای شرکت تجاری خود از نهادهای دولتی انگلیس کمک مالی گرفته بود و همچنین در برخی سفرهای  تجاری همراه با جانسون بوده است.

با این حال تخلف و اتهامات وارد شده به نخست وزیر انگلیس مرتبط با عدم اجرای قانون اعلام منافع و مزایای شخصی از اجرای پروژه‌ها و قراردادها و روابط با اشخاص در زمان مسئولیت‌های پیش از نخست وزیری است و حال بوریس جانسون به دلیل اعلام نکردن این منافع مورد انتقاد قرار گفته است.

جانسون در گفتگویی ضمن رد هرگونه تخلفی گفت: منفعتی در کار نبود که بخواهم اعلام کنم.

جانسون همچنین طرح برخی اتهامات در ارتباط با پنهان کاری را از سوی کسانی عنوان کرده که در تلاش برای جلوگیری از اجرای برگزیت هستند.

نخست وزیر انگلیس اتهامات ارتباط مالی با زن آمریکایی را تکذیب کرد

با این حالی برخی دیگر از رسانه‌ها از جمله روزنامه تایمز گزارش اولیه درباره اعلام نکردن منافع کمک شهردار ی لندن به شرکت آمریکایی «آرکیوری» در زمان جانسون را تائید کرده و گفته‌اند که آرکیوری بیش از صد هزار پوند کمک مالی از جانسون دریافت کرده بود، اما جانسون هیچ گاه چنین چیزی را اعلام نکرده بود.

گفته شده در حال حاضر پرونده تخلف احتمالی بوریس جانسون در این زمینه به پلیس ارجاع شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند