بن‌سلمان: روحانی و ترامپ برای توافق جدید مذاکره کنند/ شدید اوضاع ایران منجر به افزایش قیمت نفت خواهد شد

کدخبر: 305395
اقتصادنیوز: ولیعهد عربستان سعودی اعلام کرد که تشدید اوضاع ایران منجر به افزایش قیمت نفت خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی CBS مدعی شد: جامعه جهانی باید برای جلوگیری از تشدید بیشتر اوضاع ایران برای اینکه به افزایش بی سابقه نفت منجر نشود باید گام های قاطعی بردارد.

ولیعهد عربستان سعودی افزود: در این منطقه حدود 30 درصد از ذخایر انرژی جهان،  حدود 20 درصد جریان تهای تجاری و حدود 4 درصد تولید ناخالصی جهان قرار دارد.تصور کنید که اگر این فعالیت ها متوقف شوند. این به معنای فروپاشی کامل اقتصاد جهان است نه تنها خاورمیانه و عربستان سعودی.

بن سلمان با تکرار ادعاهای خود علیه ایران گفت: اگر دنیا برای متوقف کردن ایران تصمیمات قاطع اتخاذ نکند، شاهد وخیم تر شدن اوضاع خواهیم بود که تهدید برای منافع جهان است. تامین منابع نفتی با مشکل روبرو خواهد شد و قیمت نفت به صورت غیرقابل تصوری که تا کنون ندیده ایم، افزایش می یابد.

محمد بن سلمان گفت که از یک راه حل سیاسی برای حل و فصل اوضاع حمایت می کند و ادادمه داد: راه حل سیاسی و صلح آمیز همیشه گزینه بهتری از راه حل نظامی است.

وی هم چنین مدعی شد: دونالد ترامپ و حسن روحانی، روسای جمهور آمریکا و ایران برای دست یافتن یه توافقی جدید باید پای میز مذاکره بنشینند. این همان موضوعی است که دونالد ترامپ و ما خواهان آن هستیم، اما ایرانی نمی خواهند مذاکره کنند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما