کدخبر: ۳۰۵۹۰۷ لینک کوتاه

شکنجه یک رهبر حماس در زندان عربستان

یک منبع خبری از شکنجه «محمد الخضری» از رهبران جنبش حماس در زندان عربستان سعودی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، حساب توئیتری «معتقلی الرأی» که به زندانیان سیاسی در عربستان سعودی می‌پردازد، نوشته است که مأموران سعودی «محمد الخضری» از رهبران حماس را در بدو بازداشت شکنجه کرده‌اند.

الخضری در ادامه بازداشت‌های گسترده فلسطینیان در عربستان سعودی، چهارم آوریل (۱۵ فروردین) در شهر جده بازداشت شد. این حساب توئیتری نوشت که برخی از بازداشت‌شدگان در اثر شکنجه دچار نارسایی کلیوی شده‌اند.

طبق اعلام «معتقلی‌الرأی» دکتر محمد الخضری به علت وخامت اوضاع مدتی را در بیمارستان گذارنده و بار دیگر به زندان «ذهبان» منتقل شده است.

پیش از این نیز خبرهایی از شکنجه این مسئول بارز حماس در رسانه‌ها منتشر شده بود. جنبش حماس در 16 شهریور گذشته در بیانیه‌ای گفت که پنج ماه و نیم است که درباره این قضیه سکوت کرده تا شاید بتواند از طریق واسطه‌ها بازداشت شدگان را آزاد کند اما تمامی تلاش‌هایش ناموفق بوده و از این رو مجبور شده با صدور بیانیه‌ای درخواست خود را علنی کند.

روزنامه الاخبار لبنان نیز نوشته است که بازجویان سعودی در بازجویی‌های خود به اطلاعاتی که از رژیم صهیونیستی دریافت کرده‌اند، استناد می‌کنند. به گفته این روزنامه تعداد بازداشت شدگان بیش از 60 نفر است.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند