کدخبر: ۳۰۵۹۱۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

استاندار ایلام خبر داد:

تردد ۴۵ هزار نفر از مهران طی امروز

ایلام - استاندار ایلام با اشاره به تردد ۴۵ هزار نفر از مرز مهران طی امروز، گفت: دو مشکل عمده از جمله کمبود اتوبوس در آن سوی مرز وجود دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه پنجشنبه در خصوص آخرین وضعیت تردد زائران اظهار داشت: امروز شاهد سیل عظیم جمعیت عاشقان امام حسین(ع) بودیم ریالتا حدود ساعت 5 عصر حدود 45 هزار نفر زائر از مرز مهران عبور کردند.

وی افزود: در صورتی که تا روزهای قبل تا دیروز جمع ورودی و خروجی ما نزدیک به 31 هزار نفر بوده است.

وی افزود: پیش بینی می شود تا آخر امشب این عدد شاید به حدود 55 تا 60 هزار نفر برسد که این رکورد بسیار بالایی در سفر زائران عتبات عالیات است.

وی عنوان کرد: اما امروز ما با دو مشکل روبه رو شدیم که با ستاد مرکزی اربعین صحبت های کردیم قرار است این مشکلات مرتفع شود.

استاندار ایلام اظهار داشت: یکی از مشکلات این بود که آمادگی پذیرایی از زائران را نداشتیم چون حالت عادی بود، هنوز موکب ها آمادگی این کار را نداشتند اما امروز جمعیت یک جمعیت اربعینی شد.

وی ادامه داد: چند تانکر آب را به آن سوی مرز برای خدمات رسانی به زوار ارسال شده است.

وی اضافه کرد: مشکل دیگر این که به خاطر مسائل داخل عراق اتوبوس و وسایل حمل و نقلی که قرار بود زوار را جابجایی کنند مشغول مسائل داخل عراق شدند،ر بر همین اساس با ستاد مرکزی عراق صحبت های کردیم قرار شد از فردا به تعداد کافی وسیله نقلیه به سمت دیگر مرز بفرستند که بتوانند این مشکل را برطرف کنند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند