کدخبر: ۳۰۶۰۲۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
بازداشت یک شهروند روسی در ایران به جرم جاسوسی +عکس

بازداشت یک شهروند روسی در ایران به جرم جاسوسی +عکس

اقتصاد نیوز:یک خانم خبرنگار روس در ایران به اتهام جاسوسی برای اسرائیل در ایران بازداشت شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از اسپوتنیک، سفارت روسیه در ایران از بازداشت یولیا یوزیک، خبرنگار روس در تهران خبر دارد و دیپلمات های روس در حال تلاش برای روشن کردن جزئیات این قضیه هستند.

​آندره گاننکو، وابسته مطبوعاتی سفارت روسیه در ایران این مطلب را اعلام کرد.پیشتر باریس وویتسکزوفسکی، روزنامه نگار روس در فیسبوک از بازداشت وی خبرداده بود.

وی خاطرنشان کرد که یولیا یوزیک روز شنبه محاکمه شده و خطر ده سال حبس این خانم خبرنگار ا تهدید می کند.

بازداشت خبرنگار زن روسی در ایران به جرم جاسوسی

باریس وویتسکزوفسکی افزود این خانم چند سال قبل به عنوان خبرنگار در ایران کار می کرد و حالا با دعوتنامه به این کشور بازگشته بود. در فرودگاه گذرنامه وی را گرفته و قول دادند آنرا هنگام خروج از کشور بازگردانند اما دیرتر ماموران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خانم خبرنگار روس را با شکستن در اتاقش در هتل بازداشت کردند.یاداور می شود یولیا یوزیک نویسنده یک کتاب جنجالی درباره سرگذشت تروریست های انتحاری زن است.

ماریا زاخاروا، سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه در مورد بازداشت این تبعه واکنش نشان داده است. وی افزود در حال حاضر کارکنان سفارت روسیه در وزارت خارجه ایران هستند و در حال بحث درباره این مسئله می باشند.سفارت روسیه در ایران از بازداشت یولیا یوزیک، خبرنگار روس در تهران خبر دارد و دیپلمات های روس در حال تلاش برای روشن کردن جزئیات این قضیه هستند.

مسئولان روسی توضیح داده اند این خانم چند سال قبل به عنوان خبرنگار در ایران کار می کرد و حالا با دعوتنامه به این کشور بازگشته بود. در فرودگاه گذرنامه وی را گرفته و قول دادند آنرا هنگام خروج از کشور بازگردانند اما دیرتر ماموران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خانم خبرنگار روس را با شکستن در اتاقش در هتل بازداشت کردند.

این مطلب برایم مفید است
23 نفر این پست را پسندیده اند