کدخبر: ۳۰۶۰۳۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ادامه خداحافظی بزرگان از حزب محافظه‌کار

روری استوارت از عضویت در حزب استعفا داد؛

ادامه خداحافظی بزرگان از حزب محافظه‌کار

اقتصادنیوز؛ در ادامه استعفای چهره‌های ارشد حزب محافظه‌کار انگلیس، «روری استوارت» یکی دیگر از اعضای ارشد محافظه‌کاران، از عضویت در این حزب استعفا داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «روری استوارت» یکی از اعضای ارشد حزب محافظه‌کار انگلیس و وزیر سابق توسعه بین‌الملل کابینه این کشور، استعفای خود را اعلام کرد.

روری استوارت

به نوشته روزنامه «گاردین»، استوارت روز جمعه در حساب توئیتری خود نوشت: «نمایندگی [پارلمان] در حوزه پنریت و بوردر به‌مدت ده سال برایم افتخاری بود، پس با ناراحتی اعلام می‌کنم که در انتخابات بعدی شرکت نخواهم کرد و همچنین از حزب محافظه‌کار استعفا داده‌ام».

«امبر راد» که اخیراً از کابینه جانسون و حزب محافظه‌کار استعفا داده است، در واکنش به این اقدام استوارت در حساب توئیتری خود نوشت، این استعفا «زیان بزرگی به [دنیای] سیاست است. یک وزیر و نماینده پارلمان برجسته، یکی از قدرتمندترین سخنرانان در پارلمان، منظم، صبور، متفکر.  احساس می‌کنم او حتماً باز خواهد گشت».

استوارت چند بار در دولت‌های محافظه‌کار به عنوان وزیر انتخاب شده بود. او تا پیش از شرکت در رقابت انتخاباتی برای تصاحب ریاست حزب محافظه‌کار و نخست وزیری بریتانیا در ماه ژوئن سال جاری میلادی، وزیر امور خارجه بریتانیا در امور توسعه بین‌الملل بود.

این عضو ارشد حزب محافظه‌کار، در دوران نمایندگی خود در پارلمان، یکی از مخالفان سرسخت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت) بدون توافق با بروکسل بود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند