کدخبر: ۳۰۶۰۸۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
دولت در اجرای خواسته‌ معترضان کوتاهی کند به تظاهرات خواهیم پیوست

رئیس پارلمان عراق:

دولت در اجرای خواسته‌ معترضان کوتاهی کند به تظاهرات خواهیم پیوست

رئیس پارلمان عراق در کنفرانس خبری تاکید کرد کهاگر دولت در اجرای خواسته‌های معترضان کوتاهی کند به تظاهرات خواهیم پیوست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس،‌«محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق روز جمعه در واکنش به برگزاری تظاهرات در شهرهای مختلف عراق خواستار گوش فرا دادن به خواسته‌های ملت عراق و محاکمه فاسدان و مبارزه با کاغذبازی اداری شد.

وی که در کنفرانس مطبوعاتی صحبت می‌کرد، افزود: «ملت عراق از تروریسم و فساد رنج برده و نباید به هرج و مرج طلبان اجازه مصادره تظاهرات داده شود.»

رئیس پارلمان عراق با اعلام حمایت از خواسته تظاهرات کنندگان عراقی خواستار حمایت از اموال دولتی شد و از بررسی مجدد ساختار سازمان‌های نظامی در این کشور خبر داد.

وی تاکید کرد:«چاره‌ای جز اقدامات واقعی در راستای خواسته‌های مردم نیست و اگر دولت در اجرای خواسته‌های معترضان کوتاهی کند به تظاهرات خواهیم پیوست.»

تظاهرات در برخی از شهرهای عراق از سه‌شنبه این هفته (نهم مهر) در اعتراض به شرایط اقتصادی، عدم اشتغال‌زایی و عدم مقابله با فساد آغاز شده و همچنان به صورت پراکنده در برخی شهرهای این کشور ادامه دارد.

مقتدی الصدر، رهبر جریان الصدر و ائتلاف سائرون عراق امروز در واکنش به این تظاهرات از نمایندگان ائتلاف متبوع خود خواست که تا زمانی که دولت برنامه مورد رضایت مردم و مرجعیت را ارائه نکند، از مشارکت در جلسات پارلمان خودداری کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند