کدخبر: ۳۰۷۱۸۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه از ۱۶ مهرماه ۶۶ روایت کرد؛

تحقیر نظامیان آمریکایی در خلیج فارس

اقتصادنیوز؛ رمضان زیراهی فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه روایتی از روزهای آخر جنگ خلیج فارس در تاریخ از ۱۶ مهرماه ۶۶ روایت کرد و گفت: رزمندگان سپاه بارها نظامیان آمریکایی را ‌در خلیج فارس تحقیر کرده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم؛ رمضان زیراهی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با گرامیداشت اربعین حسینی به حرکت عظیم مردم مسلمان جهان در مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در کربلا پرداخت و اظهار داشت: آن حرکتی که حضرت زینب(س) در مقابله با یزد خلق کرد عالم‌گیر شده که اکنون استکبار جهانی را به وحشت انداخته است.

وی، با بیان اینکه استکبار جهانی با تمام وجود می‌خواهد حرکت اربعین حسینی را کم‌رنگ یا خاموش کند خاطر نشان کرد: پیاده‌روی اربعین حسینی عالم‌گیر شده و هیچ کس قادر نیست این حرکت زینبی را خاموش و یا کم‌رنگ کند چرا که هر سال بر جمعیت شرکت کننده در این مراسم افزوده می‌شود.

روایت سردار زیراهی از عملیات سپاه که موجب تحقیر نیروهای آمریکایی از خلیج فارس شد

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه سیل خروشان مردم سوی کربلا را ادامه دهنده راه حضرت زینب کبری(س) در مقابله با ظالمان و جنایتکاران دانست و تاکید کرد: امروز در آستانه اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) سیل جمعیت به سوی حرم مطهر اباعبدالله‌الحسین(ع) در حرکت است که در اربعین به اوج خود می‌رسد.

زیراهی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مقابله با آمریکای جهانخوار و شیطان بزرگ گفت: رزمندگان منطقه دوم نیروی دریایی در ۱۶ مهرماه سال ۶۶ براساس احساس تکلیف با نظامیان آمریکایی در خلیج فارس درگیر شدند و ضربات مهلک و سنگینی برآنان وارد کردند.

وی، با تاکید بر زنده نگه داشتن حوادث افتخار آمیز نظام اسلامی تصریح کرد: یکی از آن حوادث ۱۶ مهرماه سال ۶۶ بود که رزمندگان اسلام در مقابله با آمریکا در خلیج فارس خلق کردند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه رزمندگان در این عملیات با پایمردی، پایداری و مجاهدت توانستند حماسه‌ای بی نظیر خلق کنند خاطر نشان کرد: رزمندگان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه استان بوشهر در عملیات مقابله با آمریکا در خلیج فارس بینی آنان را به خاک مالیدند.

زیراهی با اشاره به اینکه تا قبل از وقوع انقلاب اسلامی، جنگی که در جهان رخ می‌داد بلوک غرب و شرق مقابل هم قرار داشتند تصریح کرد: در جنگ تحمیلی ۸ ساله بلوک غرب و شرق و تمام کشورهای جهان با تعامل مقابل نظام اسلامی ایران ایستادند و رزمندگان اسلام ابهت  و کمر هر دو ابرقدرت را شکستند.

وی، با بیان اینکه در جنگ خلیج فارس در اواخر جنگ تحمیلی پس از شکست بلوک شرق و خارج شدن از این آبراه، بلوک غرب به سرکردگی آمریکا وارد خلیج فارس شد گفت: رزمندگان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در برابر زیاده‌خواهی و ظلم آمریکا شجاعانه در خلیج فارس ایستادند و ضربات مهلکی بر پیکر آنان وارد کردند و کمر آنان را شکستند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه افزود: آمریکا که بیش از ۸۰ فروند شناور نظامی وارد خلیج فارس کرده بود برای حفاظت از کشتی بریجتون  اقدام کرد ولی فرمانده آن  شناور اظهار کرد که قادر به امنیت خلیج فارس و خودم نیستم و پس از برخورد با مین‌های سرگردان در خلیج فارس، رزمندگان منطقه دوم دریایی ضربات مهلکی بر پیکر آنان وارد کردند.

زیراهی، حماسه رزمندگان در ۱۶مهر سال ۱۳۶۶ را نتیجه فداکاری و ایثارگری رزمندگان دانست و تاکید کرد: با وجود اینکه تجهیزات رزمندگان اسلام قابل قیاس با امکانات نظامی آمریکایی‌ها نبود ولی سرداران این حماسه موجی در خلیج فارس ایجاد کردند که هنوز ابرقدرت‌ها و زورگویان دنیا، هراس دارند که در خلیج فارس عرض اندام کنند.

وی، با بیان اینکه رزمندگان در این حماسه ضمن شکستن ابهت شرق و غرب، اقتدار نظام اسلامی را نشان دادند افزود: آمریکا در این عملیات می‌خواست غرور ایران را بشکند ولی خودشان تحقیر شدند.

این مطلب برایم مفید است
34 نفر این پست را پسندیده اند