کدخبر: ۳۰۷۹۰۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

این مواد‌غذایی را با مایکروویو داغ نکنید

اقتصاد نیوز:امروزه افراد از مایکروویو بیشتر استفاده می‌کنند، اما برخی مواد غذایی را نباید داخل آن گذاشت.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران،مواد غذایی مانند تخم‌مرغ خام یا حتی آب‌پز را به هیچ عنوان با پوست داخل مایکروویو قرار ندهند. این کار باعث ترکیدن پوسته آن در زمان فعالیت مایکروویو خواهد شد و می‌تواند افزون بر کثیف کردن مایکروویو، خطرات دیگری برای افراد داشته باشد.

گذاشتن فلفل‌های تند داخل مایکروویو و حرارت دادن آن هر چند باعث کثیفی این وسیله نخواهد شد و در ظاهر نیز خطری ندارد، اما می‌تواند افراد را به دردسر بیندازد. فلفل‌های تند، حاوی ماده‌ای به نام کپسایسین هستند که با حرارت دیدن داخل مایکروویو، به صورت گاز آزاد می‌شوند. باز کردن در مایکروویو و استنشاق این گاز می‌تواند باعث سوزش چشم و حتی سوختگی خفیف چشم و گلو شود.

افراد برای خشک کردن انگورهایشان باید دور مایکروویو را خط بکشند. قرار دادن انگور یا حتی خود کشمش داخل مایکروویو می‌تواند به سوختن آنها یا ترکیدن پوسته میوه‌ها و کثیف کردن این وسیله منجر شود. این امر گاهی ممکن است باعث خراب شدن مایکروویو شود. شاید گرم کردن آب داخل مایکروویو، ترکیب بی‌خطری به نظر برسد اما می‌تواند باعث آتش سوزی هم شود.

زمانی که آب خالص داخل لیوان بلور یا سرامیک در مایکروویو گرم شود، حباب‌های هوای آن طی گرم شدن خارج نخواهد شد. با حرکت دادن لیوان، این حباب‌های حبس شده به ناگهان خارج و باعث فوران آب داغ خواهند شد. برای پیشگیری از این موضوع، بهتر است آب را در زمان‌های کوتاه و به دفعات، گرم کنند و در حد فاصل آن، یکی دو بار آن را هم بزنند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند