رونمایی از کوسه سفید چینی در آسمان+عکس

کدخبر: 308354
اقتصادنیوز: تصاویر منتشر شده از نمایشگاه بالگرد چین نشان می دهد که این کشور موفق به ساخت یک بالگرد شبیه بشقاب پرنده تهاجمی شده است.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، روزنامه مردم ارگان حزب حاکم چین روز جمعه در گزارشی آورده است این بالگرد ماه جاری میلادی در نمایشگاه بالگردهای شهر تیان جین در شمال شرق شهر پکن پایتخت این کشور رونمایی شده است.

از این دستاورد جدید نظامی چین با عنوان بالگرد هجومی کوسه سفید (وایت شارک) پرقدرت یاد می شود که بر اساس این گزارش به طور آزمایشی در سال ۲۰۲۰ میلادی به پرواز درخواهد آمد.

گزارش حاکی است این بالگرد در مراحل آزمایشی قرار دارد و فعلا در خدمت ارتش قرار نخواهد گرفت اما ساخت آن یک دستاورد بزرگ و انقلابی در بالگردهای آینده محسوب می شود.

طول بالگرد ۷.۶ متر و پهنای آن دو متر و ۸۵ سانتیمتر است و به شکل دوار ساخته شده است و کابین خلبان در مرکز آن قرار دارد.

از تجهیزات محرکه ای برای بلند شدن بالگرد استفاده شده است که به آن امکان عمود پرواز می دهد و به دو موتور پرسرعت مجهز است که به آن سرعت بسیار بالایی می دهد و گنجایش دو خلبان دارد.

این بالگرد می تواند با حداکثر وزن ۶ هزار کیلوگرم پرواز کند و سرعت آن به ۶۵۰ کیلومتر در ساعت می رسد این بالگرد از جمله جنگ افزارهای کلیدی دیجیتالی نسل آینده به حساب می آید و در هر ثانیه می تواند ۱۶ و نیم متر اوج بگیرد.

تلویزیون چین پیش بینی کرده است این بالگرد بتواند در نمایشگاه هوایی جوهای در جنوب چین در نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی پرواز کند.

با این وصف هنوز نگرانی هایی از امنیت پروازی و باثبات بودن آن در آسمان وجود دارد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما