ترور مشکوک 3 مسؤول عراقی در استان دیاله

کدخبر: 309230
اقتصادنیوز: افراد مسلح ناشناس در عملیات‌های ترور جداگانه 3 تن از مقامات محلی را در استان دیاله عراق به قتل رساندند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، حملات مسلحانه در استان دیاله عراق (جنوب شرق) منجر به کشته شدن تعدادی از مقامات محلی این کشور شد.

رسانه‌های عراقی امروز (پنجشنبه) گزارش دادند که در حمله افراد مسلح در منطقه «ابو صیدا» دیاله، سرهنگ «محمد الحمیری» رئیس اداره ثبت‌ احوال این کشته شده است.

به گزارش شبکه سومریه عراق، پیش از این حادثه نیز منطقه مذکور امروز پنجشنبه شاهد دو حمله مسلحانه بود و عناصر مسلح ناشناس در منطقه ابوصیدا دیاله به سمت «حارث الربیعی»، بخشدار این منطقه آتش گشودند و او را به قتل رساند.

در حادثه دیگر، افراد مسلح ناشناس با تیراندازی به «سعد صریوی»، رئیس شورای شهر ابوصیدا، او را به همراه یکی از همراهانش به قتل رساندند.

به دنبال این حوادث مشکوک در منطقه ابوصیدا دیاله، «مثنی التمیمی»، فرماندار این استان از نیروهای امنیتی عراق خواست اوضاع امنیتی در کل استان به ویژه ناحیه ابوصیدا را به کنترل خود درآوردند.

به گزارش شبکه فرات عراق، استاندار دیاله در بیانیه‌ای از حوادث پیشامده در این استان ابراز تأسف کرده و به خانواده‌های قربانیان امروز تسلیت گفته است. تمیمی از نیروهای پلیس خواسته در اسرع وقت، عاملان قتل ترورهای زنجیره‌ای را شناسایی و بازداشت کنند.

مقامات محلی در استان دیاله بعد از ترورهای زنجیره‌ای امروز، در برخی مناطق ناحیه ابوصیدا، برای حمایت از شهروندان و تلاش برای یافتن عاملات حملات مسلحانه مجبور به وضع مقررات آمد و شد شده‌اند.

هنوز هویت عاملان ترور‌های زنجیره‌ای امروز مشخص نیست و کسی یا فردی تا این لحظه (تنظیم خبر) مسئولیت این ترورها را بر عهده نگرفته است.

استان دیاله عراق همانند برخی از استان‌ها و شهرهای این کشور از نهم مهر شاهد تظاهرات مردمی در اعتراض به وجود فساد و شرایط بد خدمات‌رسانی و نبود اصلاحات جدی در عراق بود.

این تظاهرات با فرا رسیدن ایام اربعین امام حسین (ع) متوقف شد و قرار است از فردا (جمعه، سوم آبان) دوباره از سر گرفته شود.

دولت عراق طی این مدت برای تحقق مطالبات معترضان دست به تغییرات زده و تصمیماتی گرفته است و انتظار می‌ر‌ود نخست‌وزیر این کشور تا ساعاتی دیگر، از تغییرات گسترده‌ای در کابینه خود خبر دهد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما