هرآنچه درباره «زامبی آنجلینا جولی» می‌دانیم؛گزارش بیزنس‌اینسایدر درباره «سحر تبر»

کدخبر: 309341
اقتصادنیوز؛ وبگاه آمریکایی بیزنس اینسایدر در گزارشی با عنوان «هرآنچه درباره سحرتبر اینفلوئنسر ایرانی اینستاگرام ملقب به "زامبی آنجلینا جولی" که به اتهام توهین به مقدسات دستگیر شده است، می‌دانیم» نوشته است: یک اینفلوئنسر ایرانی اینستاگرام که به سحر تبر معروف است، به چندین اتهام از جمله به دست آوردن پول از راه‌های نامشروع و ترویج خشونت دستگیر شد.

به گزارش اقتصادنیوز، در گزارش بیزنس اینسایدر آمده است:«این ستاره رسانه‌های اجتماعی در سطح ایران و جهان  بخاطر جراحی زیبایی شدید و متعدد او و زیبایی منحصر به فردش شناخته شده است.

چهره او با بینی جراحی شده باریک و تیز خود را باریک، لب‌های برجسته و گونه‌های استخوانی توخالی است. تبر اغلب با آرایش غلیظ و کلاه گیس و لباس‌های براق است.

تبر با این شائبه که با عمل‌های جراحی متعدد می‌خواسته شبیه آنجلینا جولی بازیگر هالیوود شود به طور گسترده‌ای مورد انتقاد قرار گرفت، اما او نیز گفته است قصد داشته شبیه شخصیت کارتونی فیلم تیم برتون "عروس مردگان" شود. سی‌ان‌ان گزارش داد که تبر با "زامبی آنجلینا جولی" قابل مقایسه است.

تبر با استفاده از آرایش غلیظ و جراحی به به طرز چشمگیری ظاهرش را تغییر می‌دهد

بنابر گزارش تسنیم نام واقعی او «فاطمه خدابخش» است. هر چند نام خانوادگی او به دلایل امنیتی و حفظ حریم خصوصی احتمالاً به صورت مختصر اعلام شذه است.

او برای اولین بار در سال 2017 وقتی عکس ها و فیلم‌هایی با جراحی شدید و آرایش غلظ به صورت آنلاین پخش می‌کرد شناخته شد.

پیش از دستگیری‌اش، تبر بیش از 26،800 فالوور در اینستاگرام داشت* و حساب او پس از دستگیری به حالت تعلیق در آمد، اما چندین حساب فن‌پیج از عکسها و فیلم‌هایش وجود دارد.

* در ویدئوی منتشر شده از وی در برنامه تلویزیونی سحر گفت 486 هزار فالوور داشته است.

در بسیاری از فیلم‌ها تبر در حال آواز خوانی به همراه آهنگ پاپ ایرانی و رقص است. در یک ویدئو ارسال شده در یک حساب فن‌پیج، او با بافت موی زرد و نارنجی در حال خوردن یک خیار است.

تبر 22 ساله است و بیش از 50 عمل زیبایی را انجام داده است.  هر چند او علنا ​​گفت بسیاری از تصاویر حاوی "ویرایش سنگین گرافیکی است." 

معلوم نیست که دقیقا چه تعداد عمل جراحی روی صورت تبر انجام شده‌است اما در گفت‌وگوی سال 2017 او با سایت خبری اسپوتنیک روسیه او درباره جراحی‌های بینی، بوتاکس، و لیپوساکشن خود گفته بود

" من هیچ چیز بدی در این نمی بینم، بسیاری در سراسر جهان این جراحی‌ها را انجام میدهند.  در تهران هزینه یک عمل 10 میلیون ریال ایران و یا حدود 300 $ است".

در همان مصاحبه او دقیق چگونگی گریم و فوتوشاپ را تشریح می‌کند و آن را نوعی هنر و شکلی از بیان خود می‌داند.

به گزارش تسنیم، اتهامات تبر شامل توهین به مقدسات، ترویج به خشونت و فساد جوانان، و به دست آوردن پول از راههای نامشروع آمده است.

رضا صبح خیز، کارشناس امنیت سایبری، در یک برنامه خبری ایران در روز دوشنبه گفت که تحت قوانین ایران تبر می‌تواند به 91 روز تا دو سال زندان محکوم شود.

تیتر یک
  • وقت خرید طلا چه زمانی است؟

    در این هفته ، ۱۵ تحلیلگر در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. در یک نتیجه بی سابقه ، سه تساوی حاصل شد و هر سناریو…

از دست ندهید
بلیط هواپیما