کدخبر: ۳۰۹۴۵۹ لینک کوتاه

سرقت الماس یک میلیون دلاری از نمایشگاه جواهرات توکیو

​اقتصاد نیوز:نمایشگاه زمستانی ۲۰۱۹ جواهرات توکیو روز جمعه ۳ آبان به پایان رسید. در این نمایشگاه ۴۰۰ شرکت‌کننده به عرضه جواهرات گران‌قیمت و متنوع پرداختند. این دوره از نمایشگاه با غرفه‌های ویژه بسیار توانست بازدیدکنندگان زیادی را جذب کند. تنها در سه روز اول، بیش از ۱۰۰ هزار نفر از این غرفه‌ها بازدید کردند.

به گزارش اقتصاد نیوز،انواع جواهرات با فلزات کمیاب و گرانبها و طرح‌های جدید و خاص در این نمایشگاه عرضه شد، از جمله یک گردنبند با سنگ زمرد ۶۸ قیراطی و ۶۰ قیراط الماس‌های کریستالی. این گردنبند به قیمت ۴ میلیون و ۲۵۰ هزار دلار به فروش گذاشته شده بود.

مروارید امسال جایگاه ویژه‌ای داشت و ۲۵ درصد از کل محوطه نمایشگاه به معرفی جواهرات مرواریدی اختصاص یافته بود. به طور سنتی جواهرات مرواریدی را بیشتر برازنده افراد میانسال یا مسن می‌دانند، اما در سال‌های اخیر جواهرسازان با ارائه طرح‌های جدید موفق شده‌اند نسل‌های جوان‌تر را نیز جذب کنند.

این نمایشگاه روز پنج‌شنبه شاهد سرقت عجیب یک الماس ۵۰ قیراطی به ارزش یک میلیون و هشتصد هزار دلار بود. این الماس که در ویترین شیشه‌ای به نمایش گذاشته شده بود بدون شکسته شدن شیشه از داخل آن ربوده شده است. یکی از مسئولین حدود یک‌ ساعت بعد از آخرین گشت‌زنی در نمایشگاه متوجه باز بودن قفل ویترین شد. تحقیقات پلیس در این باره ادامه دارد. با وجود سرقت این جواهر گرانبها،‌ مسئولان نمایشگاه تصمیم گرفتند طبق برنامه و تا روز جمعه به کار خود ادامه دهند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند