اتحاد الکترونیکی برای مبارزه با نژادپرستی !

کدخبر: 310449
اقتصاد نیوز: شرکت «الکترونیک آرتز اسپورت» با نشان جدید در «فیفا ۲۰» به کمپین «هیچ جایی برای نژاد پرستی نیست» پیوست.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از  نود ، همزمان با شروع به کار کمپین «نه به نژاد پرستی» در لیگ جزیره ، تیمهای حاضر در  تمام سطوح و جام‌های این کشور هم به این اجماع فوتبالی وارد شدند تا در کنار پلیس به موج نژاد پرستی در تمام بازی‌هایی که در سراسر انگلستان برگزار می‌شود، پایان دهند.

حالا شرکت «الکترونیک آرتز اسپورت» صاحب امتیاز و طراح بازی فیفا ۲۰ هم اعلام کرده با پیوستن به این کمپین در هفته  آینده با انتشار و افزودن آیتم‌های جدید باشگاهی به تیم‌های خود نظیر تغییر در کیت و نشان باشگاهها به کمک این کمپین خواهد آمد.

ستارگان لیگ جزیره نظیر ویرجیل فن دایک ، جسی لینگارد ، تامی آبراهام و جیمز مدیسون که از  پیشگامان پیوستن به کمپین نه به نژاد پرستی هستند از عملکرد جدید شرکت الکترونیک آرتز حمایت کردند.فن دایک در گفتگو با رسانه ها گفته فوتبال برای همه است. باید رنگ تیم را فراموش کرده و در کنار هم بایستیم تا نشان دهیم هیچ جایی برای نژادپرستی در فوتبال و جامعه وجود ندارد و اقدام بازی فیفا و شرکت الکترونیک آرتز مصداق همین هدف است.

لینگارد با اعلام خشنودی از اقدام این شرکت گفته نژاد پرستی هرگز در ورزش و جامعه پذیرفته نشده و نخواهد شد و همه افراد حق دارند با احساس امنیت کامل زندگی کنند. تامی آبراهام هم ضمن استقبال از این عملکرد نژاد پرستی را ناشی از نبود آموزش و تحمل می‌داند و معتقد است فیفا ۲۰ با توجه به کاربران و طرفداران میلیونی می‌تواند روی دید نسل آینده تاثیرگذار  و در بخش آموزش به جوانان موثر واقع شود.

در نهایت مدیسون  هم با ابراز خرسندی از ابتکار عمل فیفا ۲۰ به عنوان بخش بزرگی از فرهنگ فوتبال این روزهای دنیا از همه بازیکنان و جامعه فوتبال خواسته تا با اتحاد به صورت گسترده و دسته جمعی و تا توقف کامل نژادپرستی  از این موضوع غافل نشوند و البته به کمپین بزرگ لیگ جزیره بپیوندند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما