کدخبر: ۳۱۰۷۰۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آیا تحریم‌ها ویلموتس را از فوتبال ایران می‌گیرد؟

اقتصاد نیوز:شرایط اقتصادی ایران و البته تحریم های بانکی سفت و سخت آمریکا، اوضاع دشواری را پیش روی فدراسیون فوتبال ایران قرار داده است.

به گزارش  اقتصاد نیوز و به نقل از ورزش سه، صبح امروز یک وبسایت بلژیکی با انتشار خبری درباره احتمال جدایی مارک ویلموتس از تیم ملی ایران اعلام کرد: باتوجه به این که او از زمان عقد قرارداد با ایران هنوز حتی یک سنت هم بابت دستمزد خود دریافت نکرده، احتمال دارد این سرمربی بلژیکی قرارداد خود را به صورت یکجانبه با ایران فسخ کرده و به باشگاه رویال انتورپ بلژیک بپیوندد.

مرد بلژیکی که در اردیبهشت ماه سال گذشته به عنوان جانشین کارلوس کی روش به رسانه های ایران معرفی شد، در دوران حضور در ایران در پنج مسابقه حضور داشته و در آخرین تجربه، با یک گل مغلوب بحرین شده است. در عین حال مسابقه پیش روی تیم ملی ایران مقابل عراق خواهد بود که یک مسابقه بسیار سرنوشت ساز در دور اول مرحله مقدماتی جام جهانی محسوب می‌شود.

در این شرایط انتشار خبر قطع احتمالی همکاری، به نظر اخطاری از سوی او و وکلای وی به فدراسیون فوتبال ایران است که به دستمزدهای پرداخت نشده رسیدگی کنند. بنابر اخباری که ورزش سه از فدراسیون فوتبال دریافت کرده، سه قسط از دستمزد ویلموتس تهیه و به مقصد یک بانک خارجی ارسال شده تا از آن طریق به دست ویلموتس برسد.

همان طور که می‌دانید ایران در تحریم بانکی شدید است و در ارسال مبالغی در حد دریافت سرمربی تیم ملی ایران به دشواری امکان پذیر است. اگر چه مدتی است که صرافی های دو کشور منطقه برای انتقال پول با ایران همکاری می‌کنند. با این حال مسئله اینجاست که شاید برای ویلموتس همکاری از مسیرهای مدنظر ایران برای ارسال پول چندان مطلوب نباشد.

با وجود همه این مشکلات، منبع ما در فدراسیون اعلام کرد مارک ویلموتس تا 72 ساعت آینده به ایران خواهد رسید و اردوی تیم ملی را برای دیدار حساس مقابل عراق تشکیل خواهد داد. در عین حال ایران بعد از بازی با  عراق، در فیفادی بعدی نیز یک مسابقه دوستانه در نظر گرفته که هنوز حریف بعدی اعلام نشده اما این حریف ممکن است دومین سورپرایز دوران سرمربیگری ویلموتس در ایران بعد از حضور زنان در دیدار مقابل لائوس در تهران باشد.

اردوی تیم ملی فوتبال ایران از 18 آبان ماه برای دیدار با عراق آغاز می‌شود. البته هنوز دیدار عراق و ایران در بصره باتوجه به ناآرامی های این کشور قطعیت نیافته و تلاش هایی برای تعویق آن در دست انجام است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند