استاد حوزه علمیه قم: تکلیف FATF را با استفتا از رهبری تعیین کنید

کدخبر: 311178
اقتصادنیوز: استاد سطح عالی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه تکلیف FATF باید هر چه زودتر مشخص شود، گفت: دولتمردان و متولیان کار باید از طریق استفسار و استفتاء از رهبرمعظم انقلاب، لوایح مربوط به FATFرا تعیین تکلیف کنند.

به گزارش اقتصادنیوز،  سید محمد سجادی روز شنبه درگفت وگو با خبرگزاری ایرنا خاطرنشان کرد: همانگونه که قرآن کریم خطاب به مومنان می فرماید، اگردرباره چیزی به اختلاف پرداختید حکم آنرا به خدا و رسول(ص)‌ واگذارنمائید، در زمینه مباحث مهمی مانند FATF نیز راهکار شعاردادن، اتهام زنی و همدیگر را متهم کردن نیست بلکه باید از مقام عظای ولایت استمداد طلبید.

وی ادامه داد: مسئولان وزارت امور خارجه به صورت طبیعی برهمه مسائل مربوط به بین الملل احاطه دارند، مصلحت‌ها را خوب می‌دانند ولی عده‌ای با وجودی که به کل موضوع تسلط ندارند نمی‌خواهند شفافیتی پیدا شود و گاهی منافع برخی نیز به خطر می‌افتد. و مقاومت می‌کنند.

وی بیان داشت: دراین موارد حساس، باید همه مسائل را به رهبرمعظم انقلاب واگذارکنیم، اگر نهادهای قانونی دراین زمینه به بن بست برسند یعنی اگر مجلس شورای اسلامی چیزی را تصویب کند، شورای نگهبان تایید نماید، ولی مجمع تشخیص مصلحت نظام نظر دیگری داشته باشد، نباید ناامید شویم، چون درکشور رهبری را داریم که حرف آخر را میزنند و باید به ایشان مراجعه کنیم.

استاد سطح عالی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه سخنان رهبر معظم انقلاب باید برای همه فصل الخطاب باشد، گفت: درموضوعات حساس که برخی مصوبات جلو برخی کارها را می‌گیرد و مسائل حساسیت بالایی پیدا می‌کند باید به رهبر معظم انقلاب مراجعه کنیم تا مصلحت کشور فدای فضاسازی‌های سیاسی نشود.

 سجادی گفت: کشور ما با رهبری‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب موفق شده، از گردنه های خطرناک عبور کند و مباحث مانند FATF نیز با تدابیر ایشان قابل حل است.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما