کدخبر: ۳۱۳۲۱۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:

نگرانی از وضعیت ظاهری جدی است/ برخی مسئولان دلسوز قم نیستند

اقتصادنیوز؛ محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه برخی مسئولان دلسوز قم نیستند، گفت: نگرانی از وضعیت ظاهری قم یک نگرانی جدی و به‌جاست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ محمد یزدی در دیدار با سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس و نماینده ولی‌فقیه در استان قم که در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم انجام شد، با بیان اینکه در بیشتر جلسات هفتگی جامعه مدرسین موضوع وضعیت قم درحال پیگیری است، اظهار کرد: قم با داشتن جمکران، حرم مطهر، طلاب، مهمانان خارجی و حوزه‌های علمیه امتیازهای متفاوتی نسبت به دیگر شهرها دارد به همین علت از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه کار مجموعه‌های مختلف در قم باید در شأن این شهر باشد، اضافه کرد: با وجود توصیه‌هایی که تاکنون به مجموعه‌ها و افراد مختلف داشته‌ایم اما همچنان برخی نسبت به وضعیت قم بی‌توجه هستند، هر چند در این میان برخی مجموعه‌ها نیز نسبت به گذشته فعال‌تر شدند و به‌عنوان نمونه نیروی انتظامی امروز فعال‌تر از گذشته شده است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: نگرانی از وضعیت ظاهری قم یک نگرانی جدی و به‌جاست و جامعه مدرسین نیز همیشه نسبت به وضعیت قم دغدغه داشته است به همین علت در دیدار با مسئولان مختلف حساسیت شهر قم را به افراد گوش‌زد شده است.

وی با بیان اینکه مسئولان استانی باید تابع قرارگاه ۱۹ دی باشد، گفت: بیشتر مردم قم، افراد متدین و مؤمنی هستند اما نیاز است اقدامات لازم برای رفع آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها به همت مسئولان و با مشارکت مردم مؤمن انجام شود.

یزدی با اشاره به رخ‌دادهای اخیر در کشور گفت: در حد امکان باید از درگیری‌ها و اختلاف‌ها جلوگیری شود تا کمتر صدمه‌ای به امنیت و آرامش مردم وارد شود.

وی با اشاره به اینکه برخی مسئولان دلسوز قم نیستند، گفت: هر چند با اقدامات سلبی کاری پیش نمی‌رود اما رها کردن وضعیت موجود نیز درست نیست؛ اگر حضور مراجع تقلید، جامعه مدرسین و حوزه‌های علمیه نبود اقدامات گسترده‌تری برای ضربه‌زدن به فرهنگ دینی در قم انجام می‌شد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند