کدخبر: ۳۱۴۴۲۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

حمله تلویحی کیهان به آیت‌الله سیستانی!

اقتصادنیوز: در حالیکه عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق ساعتی پس از انتشار اطلاعیه صریح آیت‌الله سیدعلی سیستانی مرجع تقلید شیعیان از مقام خودکناره گیری و این اقدام را در تبعیت از نظر مرجعیت شیعه اعلام کرد، حسین شریعتمداری مدیرمسئول کیهان در سرمقاله خود چهره‌هایی که باعث کناره گیری او شدند را ساده اندیش عنوان کرد.

به گزارش اقتصادنیوز در بخشی از این نوشته مدیرمسئول کیهان ادعا شده است: یکی از مراحل اصلی در فرمول اخیر آشوب‌ها، وادار کردن مسئول اجرایی کشور هدف (نخست‌وزیر یا رئیس‌جمهور) به کناره‌گیری و استعفاست. این حالت از نگاه طراحان آشوب یک گام بلند به سوی اهداف آنان است چرا که از این طریق ضمن آنکه پیاده‌نظام خود را به ادامه آشوب و آتش‌افروزی ترغیب کرده و امیدوار می‌سازند، کشور هدف را نیز با بحران ناشی از بی‌سر بودن قوه اجرایی رو‌به‌رو می‌کنند! باید به این نکته توجه داشت که  آشوبگران در قد و قواره‌ای نیستند که بتوانند با توسل به زور، نخست‌وزیر یا رئیس‌جمهور کشور هدف را وادار به کناره‌گیری کنند، بلکه معمولاً این کناره‌گیری به توصیه دلسوزان فریب‌خورده و یا نفوذی‌های حریف صورت می‌پذیرد و رئیس ‌قوه اجرایی با این تصور (بخوانید توهم) که استعفا و کناره‌گیری او آتش فتنه را خاموش کرده و یا به خاموشی آن کمک می‌کند، دست به استعفا می‌زند، بی‌خبر و غافل از آنکه با کناره‌گیری خود آتش فتنه و آشوب را تیزتر و مدیران فتنه را به ادامه آشوب و تخریب امیدوارتر می‌کند! توجه به این نکته نیز ضروری است که در فرمول آشوب‌های اخیر برای کارآمدی و یا ناکارآمدی رؤسای قوه مجریه حسابی باز نشده است بلکه کناره‌گیری آنها نقطه مطلوب مدیران آشوب است، خواه کارآمد و مورد قبول مردم باشند و خواه این‌گونه نباشند.

درهمین زمینه:

این روزنامه در ادامه مدعی شد: طراحان آشوب در لبنان با بهره‌گیری از نفوذی‌ها توانستند نخست‌وزیر این کشور را به کناره‌گیری وادار کنند و در عراق این بخش از فرمول آشوب را با استفاده از اطرافیان ساده‌اندیش انجام دادند و عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر این کشور را به نقطه استعفا کشاندند!

 

این مطلب برایم مفید است
99 نفر این پست را پسندیده اند