کدخبر: ۳۱۴۹۰۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
وزیر علوم: ۹۵ دانشجو در اعتراضات اخیر بازداشت شدند

وزیر علوم: ۹۵ دانشجو در اعتراضات اخیر بازداشت شدند

اقتصادنیوز :وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تعداد دانشجویان بازداشت شده در اعتراضات اخیر در کشور ۹۵ نفر بودند که اکنون هفت یا هشت نفر آنان هنوز در بازداشت به سر می‌برند و بقیه آزاد شده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،منصور غلامی چهارشنبه شب در حاشیه مراسم هفتاد سالگی دانشگاه فردوسی مشهد در جمع  خبرنگاران با بیان اینکه اکثر دانشجویان آزاد شده‌اند افزود: از همان روزهای شروع تجمعات اعتراضی، ستادی در این وزارتخانه برای پیگیری این موضوع تشکیل شد که به صورت روزانه در حال پیگیری آزادی دانشجویان بود و امیدوارم طی یک یا ۲ روز آینده مشکلات دیگر دانشجویان بازداشتی نیز حل شود.

وی ادامه داد: امیدواریم رویکرد عاقلانه دانشجویان عمیق و گسترده‌تر شود تا در هیچ فضای تخلف قرار نگیرند.

در پی اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین و اصلاح بهای این ماده سوختی، اعتراض‌هایی نسبت به آن صورت گرفت.  

اعتراض به اصلاح قیمت بنزین که بر اساس "مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا" از بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت. در برخی شهرها اعتراض تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد.

علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری و محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه از شامگاه جمعه ۲۴ آبان ماه در اظهارنظرهای جداگانه تاکید کردند که موضوع تغییر بهای بنزین "مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام" است.  

همچنین دولت با توجه به دغدهه‌هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تمام پولی را که از اجرای طرح اصلاح بهای بنزین به دست می‌آید در قالب یارانه‌ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند.  

مهمترین مسئله دولت در این اصلاح قیمت، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.  

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند