کدخبر: ۳۱۵۰۱۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تغییر نام محله "چهارصد دستگاه" پیروزی

اقتصادنیوز: شهردار منطقه ۱۴ از تغییر نام محله "چهارصد دستگاه" پیروزی به نام "میدان مشاهیر" و نصب مجسمه "استاد معین" در این میدان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رضا عباسی شهردار منطقه ۱۴ در توضیح آخرین جزئیات مرمت و بازسازی منزل استاد معین و تغییر نام محله چهارصد دستگاه به نام میدان مشاهیر گفت: ما در باب مرمت و بازسازی منزل استاد معین باید دو ملک شرقی و غربی آن را تملک کنیم و باید اعلام کنم که شهرداری گام موثری در جلب رضایت مالکان این دو ملک برداشته بود که متاسفانه به دلیل فوت مالکان هر دو پلاک کار تملک این دو ملک به انحصار وراثت رسید.

شهردار منطقه ۱۴ تاکید کرد: تا زمان انحصار وراثت شهرداری منطقه نمی‌تواند کار تملک این دو ملک را به سرانجام برساند.

عباسی در باب تغییر نام محله چهارصد دستگاه به نام میدان مشاهیر تصریح کرد: ما در منطقه ۱۴ شهرداری مراکز فرهنگی کمی داریم و افزایش مراکز فرهنگی در منطقه یکی از موضوعات ضروری است که باید اقدام‌های فوری در این زمینه انجام شود.

او با اشاره به بافت محله ۴۰۰ دستگاه گفت: محله چهارصد دستگاه به دلیل داشتن ساختمان‌هایی با ارتفاع پایین می‌تواند بستر مناسبی برای انجام کار‌های فرهنگی باشد و ما می‌خواهیم با استفاده از مصالح همگن مناسب با فضای قدیم در محله چهارصد دستگاه تفرجگاه فرهنگی ایجاد کنیم.

شهردار منطقه ۱۴ تاکید کرد: چهارصد دستگاه یک محله است و به دلیل داشتن بافت تاریخی می‌خواهیم در کنار آبنمای موجود در محله میدان مشاهیری احداث کنیم که در آنجا سردیس‌های اساتیدی مانند امیر جاهد، استاد معین و ... را نصب کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند