آمریکا ۲۰ هزار نیرو به اروپا می‌فرستد

کدخبر: 315817
ارتش آمریکا به بهانه تهدیدهای روسیه و شرکت در یک رزمایش بزرگ نظامی در اروپا، 20 هزار نیروی نظامی خود را عازم این قاره خواهد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، ارتش آمریکا در نظر دارد به بهانه تهدیدهای روسیه و برگزاری یک رزمایش بزرگ نظامی در اروپا، شمار نیروهای نظامی خود را در اروپا به بالاترین حد در 25 سال گذشته برساند.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه»، ارتش آمریکا قصد دارد 20 هزار نیروی نظامی را جهت شرکت در یک رزمایش بزرگ تحت عنوان «مدافع -اروپا۲۰»، به اروپا اعزام کند.

ژنرال «کریستوفر کاولی » فرمانده نیروی زمینی ارتش آمریکا مستقر در اروپا در گفت‌و‌گو با خبرنگاران در وزارت دفاع آمریکا گفت که 20 هزار نظامی این کشور سال آینده به اروپا اعزام می‌شوند و به 9 هزار نیروی دیگر این کشور مستقر در اروپا خواهند پیوست.

وی در ادامه گفت که حدود 37 هزار نیرو در این رزمایش که قرار است در 10 کشور اروپایی از ماه مه تا ژوئن (اردیبهشت تا خرداد) برگزار شود، شرکت خواهند کرد.

وی گفت که نیروهای آمریکا از فوریه (بهمن) 13 هزار جنگ‌افزار از جمله تانک، توپخانه و خودروهای نظامی را با طی مسافت 4000 کیلومتر به اروپا انتقال می‌دهند.

روسیه همواره با استقرار نظامی آمریکا در اروپا مخالفت کرده و این اقدام واشنگتن را تهدید علیه خود تلقی می‌کند. چندی قبل نیز رئیس جمهور روسیه نسبت به استقرار موشک‌های کروز جدید آمریکا در «رومانی» و «لهستان» به شدت ابراز نگرانی کرد.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید