کدخبر: ۳۱۶۶۴۱ لینک کوتاه

رئیسی:حق برخورداری مردم از هوای سالم در تهران، از حقوق عامه است/ دادستان‌ها وضعیت بازداشتی‌های اخیر را روشن کنند

اقتصادنیوز: رئیس قوه قضائیه از عملکرد کارگروه ویژه رسیدگی به وضع بازداشتی‌های حوادث اخیر تقدیر کرد و گفت: دادستان‌ها در تهران و شهرستان‌ها وضعیت بازداشتی‌ها را روشن کنند.

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سیدابراهیم رئیسی در جلسه مسؤولان قضایی اظهار کرد: از اعضا و مدیریت پیگیری مسائل قضایی و وضعیت بازداشتی‌های اغتشاشات اخیر، معاون اول قوه قضائیه، دادستان کل کشور و همه عزیزانی که در این حوزه فعال بودند، تشکر می‌کنم.

وی افزود: دادستان‌های محترم در تهران و در شهرستان‌ها وضعیت بازداشتی‌ها را روشن کنند. تلاش خوبی در این جهت انجام دادند که جا دارد هم تقدیر کنم و هم تأکید کنم تا حصول نتیجه نهایی کار را دنبال کنند.

رئیسی در بخش دیگری از این جلسه با تأکید بر اینکه یکی از حقوق مهم برای مردم حق زیستن در یک محیط سالم با هوای سالم است. 

وی یادآور شد: این چند روز مسأله‌ای برای تهران درباره هوای ناسالم است و  طبیعتا پیگیری جدی مسؤولان مربوطه را می‌طلبد. من در جلسه قبل و جلسات گذشته اشاره کردم سخن از مچ‌گیری نیست؛ سخن از ضرورت پاسخگویی است و  هر کس در هر بخشی که مسؤولیت دارد باید نسبت به وضعیت هوای ناسالم پاسخگو باشد.

وی افزود: فقط موضوع هوا نیست بلکه سازمان محیط زیست و شهرداری‌ها باید در این زمینه پاسخگو باشند. دستگاه‌های نظارتی و دادستان‌های ما باید کار را دنبال کنند.

رئیس دستگاه قضا یادآور شد: وضعیت زیست محیطی که در اهواز ایجاد شده وضعیتی است که باید مورد پیگیری قرار گیرد. وضعیتی است که به دنبال خدمات ارزشمندی که از ناحیه ملت و مردم عزیز و دولت در رابطه با زلزله زدگان در تبریز انجام شد و  ضرورت تداوم این اقدامات را نسبت به مردم آن منطقه با توجه به سرمای آن منطقه می طلبد. اینها مثال‌هایی است که عرض می‌کنم.

وی با تأکید بر اینکه مسأله حقوق عامه، یک مسأله بسیار مهم و محوری است، گفت: هم همه مسؤولان باید نسبت به حقوق مردم همت کنند و هم دستگاه‌های مسؤول و دادستان کل و دستگاه بازرسی باید آن را  پیگیری کنند و باز هم تأکید می کنم مسأله ضرورت پاسخگویی در این میدان است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند