کدخبر: ۳۱۷۲۶۳ لینک کوتاه

وزیر علوم خبر داد:

سهمیه‌های کنکور در مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی اصلاح می‌شود

وزیر علوم در پاسخ به تعدد مراجع تصمیم‌گیر درباره سهمیه‌های کنکور گفت: سهمیه‌هایی که مصوب مجلس را دارند در مجلس و سهمیه‌هایی که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را دارند در همین شورا مطرح و اصلاح شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که لایحه پیشنهادی وزارتخانه‌های علوم و بهداشت برای ساماندهی و کاهش سهمیه‌های کنکور به مراجع تصمیم‌گیر متعددی مربوط می‌شود و این طرح چگونه باید قانونی و اجرایی شود، اظهار داشت: لایحه‌ای که اخیرا از سوی وزارت علوم و بهداشت مطرح شده است، فعلا در حد پیشنهاد است و در پاسخ به گلایه‌ها و نگرانی‌ها بابت انواع سهمیه‌ها در کنکور پیشنهاد شده است.

وی ادامه داد: این پیشنهاد در سطح اول باید در دولت تصویب شود و پس از تصویب در دولت به مجلس خواهد شد.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت:‌ مصوبات متعددی در مورد سهمیه‌های کنکور وجود دارد که مراجع تصمیم‌گیر در این باره متفاوت بوده‌اند و برخی مصوبات مربوط به مجلس و برخی مربوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

غلامی افزود: با توجه به متفاوت بودن مراجع صدور مصوبه مواردی که مصوبات مجلس را دارد، طبیعی است که باید در مجلس اصلاح شوند و سهمیه‌هایی که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند باید در این شورا مطرح شوند.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند