کدخبر: ۳۱۷۸۵۸ لینک کوتاه

واکنش ترامپ به عیدی رهبر کره شمالی برای او

اقتصادنیوز: دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه (۳ دی ۹۸) در واکنش به هدیه کریسمس کره شمالی برای واشنگتن، گفت که ایالات متحده با آن با موفقیت برخورد می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، ترامپ در عین حال تاکید کرد که شاید این هدیه، هدیه خوبی باشد.

رئیس جمهوری آمریکا به خبرنگاران گفت: خواهیم دید که این سورپرایز چیست و با آن با موفقیت برخورد خواهیم کرد. وی افزود: خواهیم دید که چه اتفاقی روی خواهد داد، شاید او (رهبر کره شمالی) برای من یک گلدان زیبا بفرستد.

سی‌ان‌ان گزارش داد که هدیه کریسمس کره‌ شمالی برای آمریکا می‌تواند اتخاذ سیاستی سختگیرانه، شامل حذف مساله خلع سلاح هسته‌ای از روند مذاکرات، ‌ باشد.

این شبکه آمریکایی به نقل از یک مقام آشنا به طرز تفکر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی خبر داد که سیاست جدید پیونگ یانگ احتمالا همان "هدیه کریسمسی" است که یکی از مقام های ارشد این کشور اوایل این ماه (دسامبر) از آن سخن گفته بود. این سیاست احتمالا شامل حذف مساله خلع سلاح هسته ای از مذاکرات و محسوب کردن کره شمالی به عنوان یک کشور دارنده تسلیحات هسته ای است.

شبکه آمریکایی فاکس‌نیوز نیز از تب و تاب مقام های آمریکایی برای ردیابی نشانه‌های شلیک احتمالی موشکی تحت نام هدیه کریسمس از سوی کره‌شمالی خبر داد.۹۱۰۹

به گزارش این شبکه خبری، با توجه به پایان زمان تعلیق آزمایش ها و شلیک های کره شمالی از سوی پیونگ یانگ، احتمال شلیک و یا آزمایش هسته ای مهمی از سوی این کشور وجود دارد، احتمالی که ضربه‌ای بزرگ برای اهداف سیاست خارجی ترامپ برای بازگشت کره شمالی به میز مذاکره انهدام تسلیحات هسته ای اش محسوب خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی تاکنون سه بار در سنگاپور، ویتنام و مرز دو کره با یکدیگر دیدار کرده اند.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند