کدخبر: ۳۱۸۰۴۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
خواننده آواز هزاره‌ای باخرزی درگذشت

خواننده آواز هزاره‌ای باخرزی درگذشت

اقتصادنیوز : رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی باخرز گفت: استاد موسیقی مقامی شرق خراسان و خواننده آواز هزاره‌ای باخرزی امروز چهارم دی ماه در بیمارستان سجادیه تربت‌جام دار فانی را وداع گفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،صادق شریفی‌نسب  اظهار کرد: استاد حسینعلی اعتصامی متولد ۱۳۳۲ نوازنده و سازنده دوتار و خواننده موسیقی مقامی شرق خراسان بعد از گذشت 2 ماه بستری شدن در بیمارستان به علت بیماری سرطان امروز درگذشت.

وی با اشاره به شهرت وی فزود: تبحر و شهرت ویژه آن مرحوم در خواندن آواز هزاره‌ای باخرزی یکی از سبک‌های اصیل موسیقی مقامی شرق خراسان بود.

شریفی‌نسب مطرح کرد: او از اساتید معروف در حوزه موسیقی مقامی بود و در بیش از پنجاه جشنواره در این حوزه در سطح کشور و بین‌الملل شرکت داشت و نامش ماندگار شد.

وی ادامه داد: استاد اعتصامی نوازندگی دوتار را نزد مرحوم غلامحسین سمندری و خوانندگی موسیقی مقامی را در محضر مرحوم محمد ابراهیم شریف‌زاده فرا گرفت و با تلاش در این حوزه شاگردان بنامی را نیز آموزش داد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های آن مرحوم ترویج موسیقی مقامی در بین جوانان بود، شاگردان زیادی در شهرستان باخرز دوتار نوازی و خوانندگی موسیقی مقامی را در محضر این استاد عالی‌قدر آموختند و پس از این نام وی را زنده خواهند کرد.

گفتنی است، پیکر مرحوم اعتصامی ظهر پنجشنبه پنجم دی ماه در باخرز تشییع خواهد شد و در مزار ابدیش در جوار اساتید مرحومش سمندری و شریف‌زاده به خاک سپرده می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند