کدخبر: ۳۱۸۴۴۳ لینک کوتاه

در صحن شورای شهر گرگان مطرح شد؛

املاک شهرداری ازدیوار سردرمی آورد

اقتصادنیوز : در صحن شورای شهر گرگان لوایح مختلفی از جمله پرداخت پاداش به کارکنان شهرداری گرگان در خصوص اجرای تقاطع غیرهمسطح سربازان گمنام امام زمان (عج) مطرح شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  مهر دویست و یکمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر گرگان شامگاه شنبه با حضور اعضای شورا شهردار و مدیران شهرداری گرگان برگزار شد.

در ابتدای جلسه رئیس شورای شهر گرگان گفت: ۲۰۰ ماه از عمر شورای پنجم باقی مانده و باید برنامه‌ریزی اساسی صورت گیرد که چه پروژه‌های قرار است در سطح شهر انجام شود.

در ادامه لایحه پاداش ۱۰۰ میلیون تومانی به کارکنان پروژه روگذر سربازان گمنام امام زمان (عج) که با قید دو فوریت به صحن آمده بود و اما و اگرها و اختلاف نظرهایی در خصوص دو فوریت آن وجود داشت، مطرح شد.

سعید رحیمی، عضو شورای شهر گرگان در این خصوص گفت: ما به شهردار اختیار دادیم که ماهیانه ۱۳۰ میلیون تومان پاداش به پرسنل پرداخت کند، بنابراین با توجه به اینکه این کارکنان وظیفه خود را در این پروژه انجام داده اند، پرداخت پاداش مجدد ضرورت ندارد.

وی افزود: کارگران خدمات شهری شهرداری حدود سه ماه است که حقوق دریافت نکرده اند، بنابراین باید حقوق و مطالبات کارگران در اولویت باشد.

فائزه عبداللهی دیگر عضو شورای شهر گرگان هم با بیان اینکه تحقق بودجه شهرداری گرگان به ۳۰ درصد هم نمی‌رسد، گفت: با توجه به تنگناهای مالی پاداش و اضافه کار را قطع کردیم و زمان پرداخت حقوق پرسنل هم جابجا شده چرا باید این مبلغ را هزینه کنیم.

شهردار گرگان هم در این خصوص گفت که پروژه بزرگ در این مقیاس پیچیدگی‌های خاصی دارد و پیمانکاران کار بزرگی انجام دادند.

عبدالرضا دادبود افزود: پیمانکاران به احترام مدیریت شهری پروژه ایستادند و در یک ماه و نیم گذشته شرایط بحرانی و سختی داشتیم و اکنون شایسته نیست که زحمات همکاران را وظیفه خطاب کنیم.

در ادامه لایحه مساعدت مالی به ۳۴ شهروند گرگانی بیان شد که در مجموع هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به آنها کمک خواهد شد.

همچنین لایحه خرید هزار مخزن مکانیزه گالوانیزه با درب پلی اتیلن با مخزن ۹۷۰ لیتری در صحن شورا مصوب شد.

لایحه فروش دو باب واحد تجاری واقع در خیابان شهدا به متراژ ۱۴۸ متر به مبلغ هر متری ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مطرح شد که علیرغم اینکه برخی از مدعی بودند، بهای فروش زمین ارزان است، مصوب شد.

یکی از اعضای شورای شهر گرگان گفت: برخی از املاک شهرداری را با مبلغ پایین به پیمانکار واگذار می کنیم و چند روز بعد آن ملک با مبلغ بالاتر توسط آن شخص در سایت دیوار فروخته می شود.

در ادامه یکی از خبرنگاران حاضر در شهر صحن شورا خواستار شفاف سازی در خصوص پرداخت پاداش به پرسنل شهرداری گرگان شد و گفت که باید لیست آنها در اختیار خبرنگاران قرار بگیرد.

از موارد دیگر، حضور برخی از کسبه ۱۵ متری پاسرو (خیابان غذا) بود که خواستار برطرف کردن مشکلات آن خیابان بودند.

صحن شورا همچنین میزبان جمعی از پرستاران بود که سعید رحیمی پیشنهاد نامگذاری خیابان به نام پرستار را مطرح کرد که مورد موافقت دیگر اعضا قرار گرفت.

در ادامه یکی از اعضای شورای شهر به ریاست شورا تذکر داد که با هماهنگی با دیگر اعضا مهمان به صحن شورا دعوت کند. 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند