کدخبر: ۳۱۸۵۴۵ لینک کوتاه

یک داروخانه عجیب در بریتانیا/نسخه‌های خاص برای بیماری‌های معمولی+عکس

اقتصادنیوز: شاید شما هم تا کنون احساس کرده باشید که وقتی مریض یا بی حوصله هستید با مطالعه یک شعر، داستان یا حتی دیدن یک فیلم شاد، بهتر می شوید و درد را برای لظاتی فراموش می کنید. اکنون یک داروخانه در انگلیس با هدف استفاده از همین روش افتتاح شده است.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، در این داروخانه به بیماران به جای دارو، شعر تجویز می شود. این داروخانه شعر در منطقه شروپشایر واقع شده است و اکثر افرادی که از اولین داروخانه شعر دنیا بازدید کرده اند ، به دنبال کمک برای کاهش فشارهای روانی  و فشارهای زندگی مدرن هستند.

شاعر این داروخانه که درواقع حکم دکتر را دارد و مغز متفکر داروخانه محسوب می شود با گوش دادن به شرایط بیماران برای آنان اشعاری را تجویز می کند. این شاعر که دبورا آلما نام دارد، کتاب های شعر موجود در مغازه خود را مطابق با شرایط مراجعان خود طبقه بندی می کند، زیرا معتقد است که شعر می تواند به کاهش طیف گسترده ای از بیماری های عاطفی از فرسودگی و استرس تا قلب های شکسته کمک کند.

افتتاح نخستین «داروخانه شعر» جهان در انگلیس

او همچنین کارگاه های شعر و مشاوره های شاعرانه را برگزار می کند و "بیماران" خود را به یک اتاق مشاوره دعوت می کند و سوالاتی را از آنها می پرسد و سپس آنها را با شعری که با دقت انتخاب شده همراه می کند.وی گفت: "وقتی شعر را به بیماران  می دهم شعر درواقع بهترین درمان برای آنهاست. آنها آن را حفظ می کنند یا جایی جلوی چشم خود مثلا روی یخچال می چسبانند و می توانند هر روز به مفهوم شعر فکر کنند."

خانم آلما سالها با بیماران مبتلا به زوال عقل کار می کرد و می دید "چگونه شعر می تواند روحیه فردی را تغییر دهد" خانم آلما مدتی نیز با یک اورژانس به نام اورژانس شعر همکاری می کرد و با آمبولانس در شهرهای مختلف برای فروش شعر سفر می کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند