کدخبر: ۳۱۸۷۳۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ظریف اعلام کرد؛

گفت‌وگوی مهم برجامی وزرای خارجه ایران، روسیه و چین

اقتصادنیوز؛ محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران پس از پایان رایزنی‌هایش با سرگئی لاوروف گفت: درباره برجام گفتگوی بسیار مهمی داشتیم، در اینکه چگونه ایران، روسیه، چین و دیگر کشورهایی که همفکر ما هستند، می‌توانیم با سیاست‌های خلاف قانون آمریکا برای از بین بردن برجام مقابله کنیم و اروپایی‌ها را تشویق کنیم که تعهداتشان در برجام را اجرا کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران امروز (دوشنبه) پس از پایان رایزنی‌هایش با سرگئی لاوروف همتای روس در مسکو در تشریح گفتگوهای انجام شده با بیان اینکه گفتگوی بسیار خوبی با آقای لاوروف داشتم، گفت: روابط دوجانبه را مرور کردیم و اینکه ‌چگونه می‌شود بیش از پیش این روابط را گسترش داد.

وی با بیان اینکه کمیسیون‌های مشترک دو کشور بسیار فعالند و در حوزه‌های مختلف فعالیت ادامه دارد، عنوان کرد: اما قرار شد از روش‌هایی که برای تسریع اجرای توافقات دو رئیس جمهور می‌شود از آن استفاده کرد، استفاده کنیم.

لاوروف به ایران می‌آید/نشست سران آستانه/ اجلاس ایران، آذربایجان و روسیه

ظریف با بیان اینکه برای سفرها برنامه‌ریزی کردیم از جمله سفر آقای لاوورف به ایران، اجلاس سه جانبه آستانه در سطح سران و همچنین اجلاس سه جانبه ایران، آذربایجان و روسیه، خاطرنشان کرد: در این زمینه‌ها هماهنگی‌های اولیه را انجام دادیم.

وی افزود: درباره برجام گفتگوی بسیار مهمی داشتیم، در اینکه چگونه ایران، روسیه، چین و دیگر کشورهایی که همفکر ما هستند، می‌توانیم با سیاست‌های خلاف قانون آمریکا برای از بین بردن برجام مقابله کنیم و اروپایی‌ها را تشویق کنیم که تعهداتشان در برجام را اجرا کنند.

وزیر خارجه با بیان اینکه در بحث منطقه طرح ایران (صلح هرمز) مورد حمایت روسیه است و ما هم همواره از نقش مثبت روسیه و طرح روسیه برای منطقه خلیج فارس استقبال کردیم، اظهار داشت: درباره سوریه و وضعیت در عراق و افغانستان و سایر موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو کردیم.

وی درباره سفرش به روسیه و چین هم گفت: ما همکاری‌های خوبی با روسیه و چین داریم و دو همکار استراتژیک و شریک راهبردی ما هستند و این گفتگوها را ادامه می‌دهیم و البته این گفتگوها در قالب مشورت‌های مستمری است که ما داریم و این هم ادامه همان مشورت‌هاست.

***

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران شب گذشته در رأس هیأتی به منظور رایزنی با سرگئی لاوروف همتای روس خود راهی مسکو شد و امروز رایزنی‌هایی را با وزیر خارجه روسیه داشت و در ادامه این سفر و در پاسخ به دعوتی «وانگ یی» همتای چینی خود راهی پکن شد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند