کدخبر: ۳۱۸۹۱۷ لینک کوتاه

کاهش ۱۲ درصدی نرخ طلاق در قم

استاندار قم گفت: تا پایان آذرماه سال جاری، نرخ طلاق در استان قم، ۱۲ درصد کاهش یافت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  بهرام سرمست عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع)استانداری عنوان کرد: خوشبختانه آسیب‌های حوزه زنان در قم از سال 95 به بعد کاهش‌یافته است.

استاندار قم افزود: همچنین آمار انواع جرائم در استان قم،روندی رو به کاهش داردد و در برخی از جرائم، کاهش 30 درصدی اتفاق افتاده است.

وی تصریح کرد: برخی از مطالب پیرامون آمار آسیب‌های اجتماعی زنان،سیاه‌نمایی است و واقعیت ندارد و وضعیت واقعی استان در کاهش آسیب‌ها،مناسب‌ است،هر چند تا رسیدن به وضعیت مطلوب نیز فاصله داریم.

سرمست بیان کرد: قم،استان ویژه‌ای در سطح کشور به شمار می‌رود و گاهی کوچک‌ترین آمار نیز بسیار بزرگ دیده می‌شود،البته دغدغه‌های رهبری در ارتباط با مسائل فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی استان قم بر کسی پوشیده نیست.

وی خاطرنشان کرد: این استان باید در همه شاخص‌ها وضعیت بهتری پیدا کند و در ردیف ایده‌آل قرار بگیرد، و برای تحقق اهداف و برنامه‌ها در ارتقای شاخص‌ها باید تلاش کرد.

استاندار قم درباره آمار طلاق در قم نیز گفت: در سال قبل در 9 ماهه اول سال 2 هزار و 309 طلاق در قم به ثبت رسید که امسال با ثبت 2 هزار و 37 مورد،نرخ طلاق در استان قم،12 درصد کاهش یافت.

وی افزود:سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده با رویکرد کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌تواند به سند پایه در قم در حوزه بانوان تبدیل شود،در این ارتباط قم، نوزدهمین استانی است که این سند در آن به تصویب می‌رسد.

سرمست افزود:بانوان قمی در بسیاری از عرصه‌های مدیریتی، ورزشی، فرهنگی در انزوا نیستند و امکان رشد و بالندگی دارند و فرصت‌های خوبی به لحاظ حضور اجتماعی برای آنان فراهم است.

وی تصریح کرد:در انتصاب‌ها نیز شایسته‌سالاری و توانایی در پذیرش مسئولیت حرف نخست را می‌زند و نگاه جنسیتی حاکم نیست.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند