کدخبر: ۳۱۹۰۲۲ لینک کوتاه

وزارت‌خارجه حافظ منافع واشنگتن در تهران را احضار کرد؛

پیام ایران به آمریکا از طریق سوئیس

اقتصادنیوز؛ وزارت خارجه ایران ضمن احضار کاردار سوییس بعنوان حافظ منافع آمریکا، از وی خواست تا مراتب اعتراض شدید و پیام ایران نسبت به اظهارات جنگ طلبانه و ناقض منشور ملل متحد مقامات آمریکایی را به واشنگتن تبلاغ کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ محسن بهاروند دستیار وزیر امور خارجه در نشست احضار کاردار سوئیس از حافظ منافع آمریکا خواست که علاوه بر اعلام اعتراض ایران به آمریکا این پیام را به آنها برساند که کشور عراق یک کشور مستقل است و مردم عراق نیز مردمی آزادیخواه، استقلال طلب و شرافتمند هستند. ارتش آمریکا بدون ارائه کوچکترین شواهدی در مورد مقصر بودن آنها حداقل ۲۵ نفر از جوانان ملت عراق را به شهادت رسانده و تعداد بیشماری را مجروح نموده است. طبیعتا مردم عراق به کشوری که سرزمین آنها را اشغال کرده و جوانان آنها را می کشد واکنش نشان می دهد. آمریکاییها حتی دو نقطه را همزمان در سوریه بمباران کرده اند که نشان می دهد بدنبال اهداف دیگری هستند و بهانه جویی می کنند. مقامات آمریکایی بهتر است دست از فرافکنی برداشته و بی دلیل به کشور ما اتهام نزنند. 

همچنین به وی گوشزد شد که ایران کشوری جنگ طلب نیست ولی در مقابل هیچ تهدید و هر اقدام نابخردانه ای هم دست بسته نیست و با تمام قدرت از خود دفاع می نماید. دولت آمریکا بجای اتهام زنی بی مورد به دیگران باید یاد بگیرد چگونه با ملتهای دیگر حرف بزند و دست از اشغالگری بردارد.

ایران و سوئیس

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند