احتمال حمله مجدد آمریکا به حشدالشعبی

کدخبر: 319138
وزیر دفاع آمریکا در اظهاراتی خصمانه باردیگر با دفاع از تجاوزات اخیر در عراق، همچنین این کشور را به انجام حملات بیشتر تهدید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا در اظهاراتی خصمانه گفته است که واشنگتن ممکن است حملات بیشتری را علیه آن چه او «گروه‌های تحت حمایت ایران» نامید، دنبال کند.

وزیر دفاع آمریکا با طرح این ادعا که این حملات آن‌ گروه‌ها را پشیمان خواهد کرد، مدعی شده که ما آماده دفاع از خود هستیم و افزوده است: در صورت لزوم، واشنگتن اقدامات پیش دستانه را برای حفاظت از کارمندان خود در عراق انجام خواهد داد.

از روز سه‌شنبه صدها معترض عراقی در اعتراض به حمله آمریکا به پایگاه‌های الحشد الشعبی و نقض حاکمیت کشورشان، مقابل سفارت آمریکا در بغداد تظاهرات کردند و پرچم عراق و الحشد الشعبی را بر فراز دیوارهای این سفارت برافراشتند و پس از آن روز گذشته با درخواست دولت عراق پایان این اعتراضات در روبروی سفارت آمریکا اعلام شد.

طبق اعلام منابع حشد الشعبی، در حمله هوایی روز یکشنبه جنگنده‌های آمریکایی به مواضع «گردان‌های حزب‌الله»، دست‌کم 28 مبارز شهید و 51 نفر دیگر مجروح شدند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما