کدخبر: ۳۱۹۶۳۹ لینک کوتاه

از سوی گروه الشباب در کنیا صورت گرفت؛

حمله به پایگاه هوایی آمریکا و انهدام چند هواپیماوبالگرد +عکس

اقتصادنیوز؛خبرگزاری آسوشیتدپرس از حمله گروه شبه نظامی الشباب به یک پایگاه هوایی آمریکا در کنیا و انهدام چند فروند هواپیما و بالگرد ارتش آمریکا مستقر در این پایگاه خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ گروه شبه نظامی الشباب یکشنبه به یک پایگاه هوایی آمریکا در کنیا نزدیک مرز با سومالی حمله کرد.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» مقامات محلی گفتند که در حمله نیروهای الشباب به یک پایگاه نظامی آمریکا در «کمپ سیمبا» در کنیا خودروها، هواپیماها و بالگردهای نظامی آمریکا آسیب دیدند.

بنابر اعلام پنتاگون، در این پایگاه نظامی حدود 100 پرسنل نظامی آمریکا حضور دارند. هنوز هیچ گزارشی از میزان دقیق تلفات نیروهای آمریکایی یا کنیایی در حمله به این پایگاه نظامی در کمپ سیمبا گزارش نشده است.

 در بیانیه مرکز فرماندهی ارتش آمریکا در آفریقا (افریکام) آمده است که این پایگاه هوایی اینک تحت تدابیر امنیتی قرار دارد. سرهنگ «کریستوفر کارنز» سخنگوی افریکام حمله الشباب به پایگاه هوایی آمریکا در کنیا را تایید کرد، اما مدعی شد بیانیه الشباب در زمینه میزان تلفات کاملا اغراق آمیز است.

آنطور که ارتش کنیا اعلام کرده متعاقب این حمله دود سیاهی از این پایگاه به هوا برخاست و دست‌کم چهار مهاجم کشته شدند. پلیس کنیا نیز از دستگیری پنج نفر در این زمینه خبر داد.

آسوشیتدپرس به نقل از پلیس کنیا گزارش داد که  2 فروند هواپیمای متعلق به ارتش آمریکا و کنیا که یکی از نوع «سسنا» بود و  2  فروند بالگرد و چند خودروی نظامی ارتش آمریکا  در جریان این حمله منهدم شدند.

الشباب وابسته به گروه القاعده مستقر در سومالی است  و همواره حملاتی را در کنیا انجام می‌دهد.

این گروه روز گذشته نیز  حمله انتحاری را در پایتخت سومالی انجام داد.

این مطلب برایم مفید است
55 نفر این پست را پسندیده اند