کدخبر: ۳۱۹۶۹۳ لینک کوتاه

مشاور نظامی فرماندهی کل قوا؛

به‌هیچ‌وجه وارد جنگ تمام عیار با آمریکا نخواهیم شد

اقتصادنیوز؛ حسین دهقان، مشاور نظامی فرماندهی کل قوا در گفت‌وگو با المیادین گفت: «ما وارد جنگ تمام عیار با آمریکا تحت هیچ شرایطی نخواهیم شد و در حد و اندازه حمله آمریکا پاسخ خواهیم داد».

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «حسین دهقان» مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروی مسلح ایران با اشاره به شهادت سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت که آنچه آمریکایی‌ها انجام دادند، هیچ ارزشی از ناحیه نظامی و اطلاعاتی ندارد.

وی ادامه داد: «غیاب شهید حاج قاسم پایان محور مقاومت نیست، بلکه آغازی برای نهضت جدید جبهه مقاومت است».

وزیر دفاع سابق ایران تصریح کرد: «پاسخ ایران بر مبنای درایت و منطق و بازدارنده و موثر خواهد بود».

حسین دهقان گفت: «ما وارد جنگ تمام عیار با آمریکا تحت هیچ شرایطی نخواهیم شد و در حد و اندازه حمله آمریکا پاسخ خواهیم داد».

مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروی مسلح ایران افزود:‌ «واشنگتن در پیام‌های خود به ایران از این کشور خواسته که از پاسخ دادن اجتناب کند، چون تمایلی به جنگ با ایران ندارد».

دهقان که با المیادین گفت‌وگو می‌کرد، تصریح کرد: «آنچه که آمریکا انجام داده است، به معنای پایان حضور نظامی آن در منطقه است. منطقه دیگر برای نیروهای آمریکایی امن نیست».

وزیر دفاع سابق ایران اعلام کرد که «اگر آمریکا در فکر جنگ با ایران است، ممکن است جنگ جهانی جدیدی آغاز شود. ترامپ تا حدی که جنگ را آغاز کند، احمق است، اما مشاوران نظامی در آمریکا وجود دارد که اجازه این کار را نخواهند داد».

وی تهدید کرد که «اگر آمریکا به داخل ایران حمله کند، هر نقطه حضور آمریکا را در منطقه هدف قرار خواهیم داد».

این مطلب برایم مفید است
487 نفر این پست را پسندیده اند