کدخبر: ۳۲۰۰۰۸ لینک کوتاه

نکاتی مهم درباره شیوع اضطراب و افسردگی

اقتصاد نیوز:بر اساس آمارها، تنها در ایالات متحده ۶.۷ درصد از بزرگسالان آمریکایی از اختلال افسردگی عمده یا افسردگی بالینی رنج می برند و ۱۸ درصد از مردم نیز سالانه از اضطراب رنج می برند. متأسفانه ، تنها ۳۶.۹ درصد از مبتلایان به اختلالات اضطرابی درمان مورد نیاز خود را دریافت می کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از انتخاب و براساس محاسبات بنیاد بهداشت روان (یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در انگلستان) کودکان نیز به  اندازه بزرگسالان درگیر بیماریهای روانی فراگیر هستند. این سازمان گفت که از هر 10 کودک یک کودک از افسردگی و اضطراب رنج می برند.

بر همین اساس نیز گروهی از متخصصان روانشناسی در بررسی های خود به نکاتی جالب برای پیشگیری از اضطراب و افسردگی اشاره کرده اند:

آن جان ، استاد روانپزشکی در دانشگاه سوانزی توضیح می دهد که کلیشه هایی درباره نحوه رفتار آقایان باعث می شود آنها از صحبت علنی درباره مشکلات عاطفی خودداری کنند. بنابراین خانواده ها باید به نیازهای مردان توجه کنند و اگر حس می کنند در جایی مردان نیاز به مشاوره و کمک دارند با آنان گفتگو و صمیمت ایجاد کنند تا احساسات درونی خود را بروز دهند.

اگر شخصی در محل کار مورد آزار و اذیت قرار می گیرد و یا کودکان در مدرسه مورد هدف تحقیر و آزار قرار می گیرند ، فای شورت ، استاد مشاوره در دانشگاه بنگور ، توصیه می کند که  بهتر است در خانه محیطی امن برقرار شود تا درباره مشکلش گفتگو کند و این یکی از مهمترین اصول همه ارتباطات  است که بهتر است تلفن همراه خود را پس از بازگشت به خانه خاموش کنید.

خودآزاری یک عمل موقتی برای رهایی از درد عاطفی است، برخی افراد عادت دارند در مواجهه با شرایط سخت عاطفی به خود آسیب برسانند. واکنشی که بهتر است به جای مواجه شدن با خشم از سوی دیگران با مهربانی و محبت مورد بررسی قرار بگیرد. درواقع اگر فردی را در خانواده دارید که به خود آسیب می زند اولویت اول مراجعه به روانشناس و اولویت دوم نیز حمایت عاطفی است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند