کدخبر: ۳۲۰۲۲۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ترامپ: به نظر می‌رسد که ایران از حملات خود دست بردارد

ترامپ: به نظر می‌رسد که ایران از حملات خود دست بردارد

اقتصادنیوز :سخنرانی رییس‌جمهور آمریکا پس از اقدام انتقام جویانه ایران آغاز شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا پس از حمله انتقام‌جویانه بامداد امروز سپاه پاسداران علیه مواضع آمریکا در عراق در سخنرانی که مارک اسپر وزیر دفاع، مایک پنس معاون رییس جمهور و پمپئو وزیر خارجه آمریکا حضور داشتند، در حالی‌که مقامات ایران همواره تاکید دارند دستیابی به سلاح هسته‌ای در دکترین دفاعی ما جایی ندارد، گفت: تا زمانی که من رییس‌جمهور آمریکا هستم اجازه نخواهم داد ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد.

وی با بیان این که آمریکایی‌ها باید عمیقا قدردان و شاد باشند، در ادعایی فرافکنانه و بی اساس گفت که هیچ آمریکایی در حمله شب گذشته سپاه به پایگاه عین‌الاسد صدمه ندید. هیچ تلفاتی نداشتیم و همه سربازان ما در ایمنی و امنیت هستند و  تنها خسارات اندکی به ما وارد شد.

ترامپ با بیان اینکه نیروهای آمریکایی برای هر رویدادی آماده هستند، ادامه داد: به نظر می‌رسد که ایران دست از حملات خود بردارد.

رئیس جمهور آمریکا در حالی‌که مقامات کشورمان اعلام کردند که دست‌کم هشتاد نظامی آمریکایی در حمله بامداد چهارشنبه کشته شده اند و همچنین تعدادی هواپیمای بدون سرنشین و بالگرد و تجهیزات فراوان نظامی آسیب‌های جدی دیده اند، با بیان این ادعا که  هیچ آمریکایی و عراقی به خاطر تدابیری که ما در پیش گرفته بودیم جان خود را از دست نداد، مدعی شد: سیستم هشدار از قبل ما خوب عمل کرد و ما توانستیم جان سربازان‌مان را حفظ کنیم.

در حالی‌که که غرب امنیت خود را مدیون سردار سلیمانی است ،  رییس‌جمهور آمریکا در ادامه با طرح ادعاهایی علیه ایران گفت: هفته پیش ما تروریسم عالی رتبه قاسم سلیمانی را نابود کردیم.

وی مدعی شد که سلیمانی مسئول جنایت‌های زیادی بود و نیروهای تروریستی از جمله حزب‌الله را تربیت کرده بود و دستش به خون تعدادی از آمریکایی‌ها و ایرانی‌ها آغشته بود. 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند