اولین سخنرانی ترامپ پس از حمله موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی امریکا

کدخبر: 320226
اقتصادنیوز: دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا پس از حدود 20 ساعت از وقوع حملات موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا، در کاخ سفید به اعلام مواضع پرداخت.

 به گزارش اقتصادنیوز در حالیکه بسیاری از رسانه‌ها از تلافات گسترده نظامیان آمریکایی خبر داده‌اند مدعی شد: هیچ یک از نیروهای آمریکایی در این عملیات آسیب ندیده‌اند.

او در بهش دیگری از سخنرانی خود با انتقاد از برجام از آنچهجاه‌طلبی هسته‌ای  ایران خواند انتقاد کرد و گفت:«زمان آن رسیده که بریتانیا، آلمان، ‌فرانسه و چین این واقعیت را درک کنند و از توافق برجام بیرون بیایند.»

او ضمن بیان ادعای تروریست بودن فرمانده نیروی قدس سپاه، مجددا تاکید کرد که دستور ترور سردار قاسم سلیمانی توسط شخص وی صادر شده است.

ترامپ همچنین مدعی شد:«ارتش آمریکا تحت دولت من بازسازی کامل شد و نیروهای مسلح آمریکا از هر زمان دیگر قدرتمند‌تر است اما ما نمی‌خواهیم از آنها استفاده کنیم.نیروهای عالی آمریکا برای هر رویدادی آماده هستند. «

او در ادامه خبرداد:«آمریکا به زودی ایران را تحریم دوباره خواهد کرد.»

ترامپ در پایان این سخنرانی در اظهاراتی که  می‌توان در آن نوعی عقب‌نشینی مشاهده کرد، تصریح کرد:«داعش دشمن طبیعی ایران بود و آمریکا و ایران می‌توانند روی اولویت‌های مشترک‌شان همکاری کنند.»

 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلای تهران؛

    اقتصادنیوز: امروز ۲۲ خرداد۱۴۰۰ سکه امامی تحت تاثیر افت قیمت طلای جهانی و دلار قیمت‌هایی زیر مرز ۱۰ میلیون ۵۰۰ هزار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما