کدخبر: ۳۲۰۵۲۸ لینک کوتاه

مخالفت اتحادیه اروپا با اصلاحیه برجام

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: توافق هسته‌ای با ایران بسیار مهم بوده و هرگونه اصلاحیه‌‌ای در این توافق باعث ضرر خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، وزیران خارجه اتحادیه اروپا روز جمعه پس از نشست خود بروکسل در بیانیه‌ای خواستار کاهش تنش میان ایران و آمریکا شدند.

«جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که این بیانیه را می‌خواهد ادعا کرد که همچنان به حفظ توافق هسته‌ای با ایران پایبند است و به نفع اروپا است که تا آنجا که بتوانیم این توافق را حفظ کنیم.

وی افزود: «ما از خارج شدن آمریکا از این توافق متاسف هستیم و این توافق ابزار مهمی برای عدم اشاعه به شمار می‌آید.»

بول اضافه کرد: «توافق هسته‌ای با ایران بسیار مهم بوده و هرگونه اصلاحیه‌‌ای در این توافق باعث ضرر خواهد شد و از تهران می‌خواهیم که به بندهای توافق هسته‌ای پایبند بوده و ما نیز به آن پایبند خواهیم بود و همچنان به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای نظارت و راستی‌آزمایی فعالیت‌های ایران تکیه می‌کنیم.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که وزیران خارجه این اتحادیه وی را مامور انجام مذاکرات برای کاهش تنش‌ها در خاورمیانه کرده‌اند.

جوزف بورل درباره تنش‌ها در عراق نیز گفت: «منطقه قابلیت یک جنگ دیگر را ندارد و ما خواستار کاهش تنش و حداکثر خویشتنداری از سوی تمامی طرف‌ها هستیم.»

 

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند