کدخبر: ۳۲۲۴۴۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رئیس سازمان غذا و دارو:

بدهی به داروسازان به ۶۰ هزار میلیارد ریال رسید

اقتصاد نیوز: رئیس سازمان غذا و داروی کشور، میزان بدهی وزارت بهداشت به داروسازان و شرکت های تولیدکننده تجهیزات پزشکی را را حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر، محمدرضا شانه ساز شامگاه پنجشنبه در نشست با معاونان غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی استان، میزان بدهی این وزارتخانه به داروسازان را بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تاپایان سال نیمی از بدهی به داروسازان و شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات پزشکی پرداخت می‌شود.

وی با اظهار اینکه تا قبل از تحریم‌ها، مواد اولیه شرکت‌های داروسازی و تجهیزات پزشکی به صورت فاینانس خریداری می‌شد، افزود: در شرایط فعلی خریدها یا باید نقدی و یا با انجام پیش پرداخت صورت گیرد و این مسئله، مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه سرانه مصرف شیر و لبنیات در کشور نسبت به جهان پایین است و اگر این سرانه افزایش نیابد، در آینده مشکلات استخوانی و دندانی را شاهد خواهیم بود، به مردم اطمینان داد که شیرها ولبنیات کارخانه‌ای سالم هستند و مشکلی وجود ندارد.

شانه ساز، تصریح کرد: سرانه مصرف شیر در کشور یک چهارم متوسط جهانی است و نمونه برداری‌ها از کارخانجات تولیدکننده شیر و لبنیات نشان داد که لبنیات و شیرهای تولیدی سالم هستند.

رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد: ۴۰۰ واحد تولیدی محصولات لبنی در کشور توسط کارشناسان معاونت غذا ودارو دائم کنترل می‌شوند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند