کدخبر: ۳۲۳۴۴۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اختصاص ۲۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت بخش تجارت خارجی در کشور

اقتصاد نیوز: معاون و قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه نظام استکباری علیه کشورمان، رکورد وزنی صادرات طی سال جاری شکسته شده و به رقم بی‌نظیر ۱۱۵ میلیون تن در این بخش رسیده‌است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا،حسین مدرس خیابانی شامگاه شنبه ۱۲ بهمن ماه طی سفر به آذربایجان غربی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان که با حضور مقام عالی استان برگزار شد، با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان، افزود: با وجود این تحریم ها در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران به ۱۰۰ کشور دنیا کالا صادر می‌کند که نشان‌دهنده قدرت صادراتی کشورمان و بی اثر بودن بسیاری از این تحریم ها است.

وی اضافه کرد: میزان صادرات طی سال جاری با توجه به تحریم‌های سخت علیه کشورمان، نوعی معجزه بوده که اتفاق افتاده‌است.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۴۲۰۰ ردیف کالای صادراتی در کشور داریم که در همه موارد، شاهد رونق صادرات به کشورهای مختلف هستیم.

مدرس‌خیابانی تاکید کرد: همه این موارد زمانی اتفاق می‌افتد که تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار داریم و طبق اصول اقتصادی و با توجه به این میزان تحریم، باید اقتصاد ما با شکست کامل مواجه می‌شد ولی با تلاش بخش دولتی و خصوصی، این امر برعکس شده و رونق اقتصادی اتفاق افتاده‌است.

 وی همچنین از توجه به تولید داخل در راستای حمایت از تولیدکنندگان و اشتغال بخش صنعت در کشور خبر داد و گفت: در این راستا بیش از ۱۶۰۰ قلم کالا با ممنوعیت واردات مواجه است که این امر تهدید خارجی تولیدکنندگان را به شدت کاهش می‌دهد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی از اختصاص ۲۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌های بخش تجارت خارجی در کشور خبر داد و اضافه کرد: این رقم با همراهی بانک توسعه صادرات تنها در این بخش استفاده می‌شود که امیدواریم اثرگذاری لازم را داشته باشد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند