کدخبر: ۳۲۳۷۴۴ لینک کوتاه

دفاع توئیتری «دونالد ترامپ» از «برنی سندرز»

اقتصادنیوز؛ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه بار دیگر کمیته مرکزی حزب دموکرات را به تلاش برای ممانعت از پیروزی «برنی سندرز» در انتخابات درون‌حزبی متهم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توییتر مدعی شد که کمیته مرکزی حزب دموکرات تلاش می‌کند تا از پیروزی «برنی سندرز» در انتخابات درون‌حزبی، جلوگیری کند.

وی در توییتر به نقل از «استیو دوسی» خبرنگار شبکه «فاکس نیوز»، در توییتر نوشته است که به نظر می‌رسد کمیته ملی حزب دموکرات «دوباره می‌خواهد با او (سندرز) همان کار را کند.»

اشاره این ترامپ و مجری فاکس نیوز به انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در سال ۲۰۱۶ است. در آن سال، «هیلاری کلینتون» تا حد زیادی به لطف آرای «وکلای غیرمتعهد» و با مداخله کمیته مرکزی حزب، بر سندرز که آن سال هم نامزد انتخابات بود، پیروز شد و به عنوان نامزد حزب دموکرات رو در روی ترامپ قرار گرفت.

بعد از آن انتخابات، شماری از مقام‌های ارشد کمیته مرکزی حزب به دلیل مداخله در روند نامزد حزب، از سمت‌های خود کناره‌گیری کردند.

اظهارات ترامپ در مورد انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در حالی مطرح شده که فصل رأی‌گیری برای انتخاب نامزد این حزب، ساعاتی دیگر با برگزاری مجمع انتخاباتی در ایالت «آیووا» آغاز می‌شود. نظرسنجی‌های صورت‌گرفته در این حزب نشان می‌دهد که سندرز توانسته در صدر نامزدها قرار گیرد.

سندرز به دلیل حمایت از سیاست‌های سوسیالیستی و مخالفت با سرمایه‌داری، از سوی بسیاری از سیاستمداران جریان اصلی آمریکا مورد انتقاد قرار گرفته است. رسانه‌های آمریکایی پیش از این گزارش داده‌اند که برخی لابی‌های سیاسی در تلاش هستند تا با انتشار تبلیغاتی علیه سندرز، از پیروزی وی در آیووا جلوگیری کنند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند