کدخبر: ۳۲۴۰۳۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ولادیمیر پوتین:

تلاش‌ها برای حفظ برجام را ادامه می‌دهیم

اقتصادنیوز؛ «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه تاکید کرد که مسکو به دنبال تقویت همکاری با ایران در زمینه مبارزه با تروریسم است و اینکه برجام برای ثبات منطقه و جهان بسیار اهمیت دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز (چهارشنبه) ضمن حمایت از توافق هسته‌ای ایران تأکید کرد: «برجام برای ثبات منطقه و جهان اهمیت بسیار زیادی دارد».

بنا به گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، رئیس‌جمهور روسیه در مراسم تقدیم استوارنامه‌های سفرای چندین کشور خارجی از جمله ایران ضمن تأکید بر همکاری مسکو و تهران در مقابله با تروریسم گفت: «ما به دنبال همکاری با ایران در زمینه مبارزه با تروریسم بین‌المللی هستیم. ما قصد داریم گام‌هایی را در چارچوب فرایند (مذاکرات) آستانه برای تسهیل راه‌حلی در سوریه برداریم.».

این مقام عالیرتبه روس در ادامه متعهد شد که کشورش به تلاش‌ها برای حفظ توافق هسته‌ای ایران ادامه می‌دهد و ضمن تأکید بر لزوم حفظ برجام گفت: «روسیه به تلاش‌ها برای حفظ برجام ادامه می‌دهد. ما این توافق بین‌المللی را برای ثبات منطقه و جهان بسیار مهم می‌دانیم».

روابط روسیه-آمریکا باید برپایه عدم مداخله باشد

ولادیمیر پوتین در این مراسم همچنین تأکید کرد که روابط میان روسیه و ایالات متحده آمریکا باید بر پایه اصول برابری و عدم مداخله در امور یکدیگر باشد.

رئیس‌جمهور روسیه در هنگام تقدیم استوارنامه سفیر آمریکا تصریح کرد: «صلح و امنیت در این سیاره تا حد زیادی به رابطه میان روسیه و آمریکا و ثبات آنها بستگی دارد».

وی ضمن اعلام آمادگی روسیه برای برگزاری مذاکرات جدی با واشنگتن در زمینه کنترل تسلیحات و مبارزه علیه تروریسم ادامه داد: «ما بر این باوریم که این روابط باید بر پایه اصول برابری، احترام به حاکمیت و عدم مداخله در امور یکدیگر باشد».

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند