کدخبر: ۳۲۴۱۵۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ساخت نخستین رستوران کاملا رباتیک +عکس

اقتصاد نیوز:یک شرکت هلدینگ در چین با سرمایه ۲۹ میلیون دلاری، توانست رستوران کاملاً رباتیک و مبتنی بر هوش مصنوعی را افتتاح کند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل ازخبرگزاری فارس ، یک شرکت هلدینگ در چین با سرمایه ۲۹ میلیون دلاری، توانست رستوران کاملاً رباتیک را افتتاح کند.

پیشخدمت‌های ربات در ورودی از مشتریان استقبال می‌کنند؛ آنها با استفاده از سیستم هوش مصنوعی، مشتریان را به سمت صندلی‌های خود راهنمایی می‌کنند، غذای ویژه روز را توصیه می‌کنند و سفارش می‌گیرند.

در این رستوران از ربات‌ها برای طبخ  تحویل غذا، سفارش گرفتن و راهنمایی مشتریان استفاده می‌شود؛ تمام ربات‌های به کار گرفته شده به یک الگوریتم هوش مصنوعی مجهز هستند. به وسیله هوش مصنوعی آنها می‌توانند ظروف، مواد مورد نیاز، وزن آنها، زمان پخت و پز و سایر پارامترهای لازم را کنترل کنند.

در آشپزخانه این رستوران ۳۲ ربات مشغول فعالیت هستند؛ به گفته بنیانگذار این پروژه، در سال‌های آینده بیش از هزار رستوران با چنین فناوری در چین افتتاح می‌شود.

گفته می‌شود که ربات‌ها از ۱۰ سرآشپز برتر مهارت‌های خود را یاد می‌گیرند و از یک برنامه رایانه‌ای برای رعایت تمام جزئیات مانند کنترل دما، مواد تشکیل دهنده و زمان پخت و پز استفاده می‌کنند.

نخستین رستوران کاملاً روباتیک چین توسط شرکت «Country Garden Garden Foodom»، افتتاح شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند