کدخبر: ۳۲۴۲۱۲ لینک کوتاه

هر مسافر خارجی مجوز ورود چه میزان کالا را دارد؟

اقتصاد نیوز:رئیس گمرک ایران می‌گوید: طبق مقررات فعلی هر مسافر می‌تواند معادل ۸۰ دلار کالای نو وارد کشور کند. اگر افرادی که مازاد بر ۸۰ دلار کالا با خود وارد کشور کنند به طوری‌که سقف تجاری محسوب نشود گمرک با اخذ دو برابر سود بازرگانی می‌تواند به مسافرین عملا اجازه ترخیص کالا را بدهد

مهدی اشرفی در پاسخ به این پرسش که هر مسافر خارجی چقدر مجوز ورود کالا به کشور را دارد؟ به تجارت‌نیوز گفت: طبق مقررات فعلی هر مسافر می‌تواند معادل ۸۰ دلار کالای نو وارد کشور کند. اگر افرادی که مازاد بر ۸۰ دلار کالا با خود وارد کشور کنند به طوری‌که سقف تجاری محسوب نشود گمرک با اخذ دو برابر سود بازرگانی می‌تواند به مسافرین عملا اجازه ترخیص کالا را بدهد.

 اشرفی درباره افزایش نرخ تعرفه‌های گمرکی در سال آینده اظهار کرد: به طور کلی سیاست اصلی دولت کنترل نرخ تورم است. در نظر داریم هر عاملی که در نرخ تورم تاثیرگذار باشد را به نحوی مدیریت و کنترل کنیم. به این معنا که اگر نرخ تعرفه در افزایش نرخ تورم اثرگذار است به شکلی برنامه‌ریزی خواهیم کرد که در تورم اثر منفی نداشته باشد.

او اظهار کرد: در حقیقت ممکن است که در برخی اقلام غیرضرور نرخ تعرفه افزایش یابد. اما در برخی کالا نیز ممکن است نرخ تعرفه‌ها به طور اندکی افزایش یابد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند