ترامپ: «الکساندر ویندمن» را نمی‌شناختم

کدخبر: 324405
اقتصادنیوز : رئیس‌جمهوری آمریکا از تصمیم خود مبنی بر اخراج یکی از اعضای بلندپایه شورای امنیت ملی کاخ سفید دفاع کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا امروز شنبه در تلاش برای توجیه اخراج «الکساندر ویندمن» از اعضای بلندپایه شورای امنیت ملی کاخ سفید پس از ادای شهادت علیه وی در مجلس نمایندگان کشورش در پیامی توئیتری نوشت: اخبار جعلی «سی ان ان» و «اِم اس دی ان سی» به صحبت درباره سرهنگ دوم ویندمن ادامه می‌دهند؛ گویا باید فکر کنم که او چه اندازه شگفت انگیز بوده است.

رئیس جمهوری آمریکا در این باره ادامه داد: واقعیت این است که من او را نمی‌شناسم؛ هرگز با او دیدار نداشتم و با او حرف نزده‌ام؛ اما او بسیار سرکش بود و محتوای مکالمه تلفنی محشر من (با رئیس جمهوری اوکراین) را اشتباه گزارش داد.

وی در این باره اضافه کرد: رئیسش هم گزارش بسیار بدی درباره او داده بود. او گفته بود که ویندمن قضاوت بسیار بدی دارد و از دستورات پیروی نمی‌کند و اطلاعات را به بیرون می‌دهد. به عبارت دیگر، ویندمن اخراج شد.

این درحالیست که رئیس جمهوری آمریکا دیروز جمعه اعلام کرد که سرهنگ دوم «الکساندر ویندمن» از اعضای بلندپایه شورای امنیت ملی کاخ سفید را از سمتش برکنار خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا سفیر این کشور در اتحادیه اروپا را که در تحقیقات استیضاحش علیه او شهادت داده بود هم اخراج کرد.

شبکه خبری سی‌ان‌ان صبح امروز شنبه گزارش داد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا «گوردون ساندلند» سفیر این کشور در اتحادیه اروپا را به دلیل شهادت دادن علیه او در جلسات استیضاح اخراج کرد. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما