ادعای روزنامه آلمانی: پیام تبریک به ایران به اشتباه ارسال شد!

کدخبر: 324698
اقتصادنیوز :یک روزنامه آلمانی مدعی شد که ارسال پیام تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران توسط رئیس جمهور آلمان به اشتباه صورت گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، پس از آنکه افشا شد «فرانک والتر اشتاینمایر» رئیس‌جمهور آلمان بر خلاف ادعای رسانه‌های این کشور سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به ایران تبریک گفته است، حالا برلین مدعی شده است که این پیام «به اشتباه» صادر شده است.

روزنامه آلمانی «تاگس اشپیگل» روز یکشنبه به نقل از مقام‌های دولت آلمان مدعی شد که بروز اشتباه در سیستم ارتباطی باعث ارسال این پیام تبریک شده است.

به ادعای این روزنامه، پیام ارسال شده به ایران بدون موافقت اشتاینمایر بوده است و وی روز شنبه گفته بود که قصد ندارد برای ایران پیام تبریک ارسال کند و سفیر آلمان در تهران نیز به اطلاع نظام ایران رسانده بود که اشتاینمایر امسال پیامی به سران ایران ارسال نخواهد کرد.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» از «اسثر اولیر» سخنگوی اشتانمایر درخواست کرده تا رونوشتی از پیامی که برای ایران ارسال شده را در اختیار این روزنامه قرار دهد که وی اعلام کرد: «متن این پیام برای انتشار آماده نیست.»

در حالی که برخی رسانه‌ها طی روزهای گذشته از عدم قصد رئیس جمهور آلمان برای ارسال پیام تبریک به مناسبت روز ملی جمهوری اسلامی ایران ( ۲۲ بهمن ) در سال جاری خبر داده بودند، شنیده های خبرنگار فارس حاکی از آن است پیام تبریک کتبی فرانک والتر اشتاینمایر خطاب به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در روزهای گذشته واصل شده است. 

رئیس جمهور آلمان در بخشی از پیام مذکور ضمن تبریک روز ملی جمهوری اسلامی ایران، برای رئیس جمهور و مردم ایران آرزوی صحت و سلامت کرد و آلمان را «شریک صادق و جدی ایران» خوانده بود. 

جروزالم پست دو روز پیش گزارش داده بود که  بعد از انتقادات «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان، رئیس‌جمهور این کشور اروپایی در اقدامی که خلاف عرف دیپلماتیک رایج در دولت فدرال آلمان محسوب می‌شود، به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به مقام‌های جمهوری اسلامی پیام تبریک صادر نمی‌کند.

تیتر یک
  • پنجمین روز نزولی شاخص هم‌وزن بورس؛

    اقتصادنیوز: امروز ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ شاخص کل بورس برای سومین روز متوالی افت کرد تا در مسیر نزول هت تریک کرده باشد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما