کدخبر: ۳۲۴۹۳۲ لینک کوتاه

حمله اعتراضی به خوان گوایدو به محض بازگشت به ونزوئلا +فیلم

اقتصادنیوز؛ «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا که علی‌رغم ممنوع‌الخروج بودن از این کشور به آمریکا و چند کشور اروپایی سفر کرده بود، هنگام بازگشت به کاراکاس با خشم مردم و کارکنان فرودگاه مواجه شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا پس از بازگشت از سفر به اروپا و آمریکا که تحریم‌های بیشتری علیه کشورش را به بار آورد، با خشم و اعتراض مردم مواجه شد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «فرانس ۲۴»، گوایدو عصر دیروز به وقت محلی هنگام ورود به فرودگاه کاراکاس در حساب توئیتری خود نوشت: «اکنون در کاراکاس هستیم. به همراه خود تعهد دنیای آزاد را برگرداندم که آماده است به ما برای باز پس گیری دموکراسی و آزادی کمک کند».

با این حال هنگامی که او وارد سالن فرودگاه بین‌المللی «سیمون بولیوار» شد، با خشم و اعتراض مردم ونزوئلا و هواداران «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا مواجه شد.

مردم معترض و کارکنان فرودگاه فریاد می‌زدند: «گوایدو فاشسیت»، «از اینجا گمشو»، «قاتل.. قاتل»، «تو بی شرمی»، «تو از کشور رفتی تا [از آنجا] به ما حمله کنی»، «تو داری کشورت را می‌فروشی».

اندکی بعد شماری از معترضان به سمت او رفته و تلاش کردند با او درگیر شوند. یکی از کارکنان فرودگاه نیز قوطی نوشابه خود را به نشانه اعتراض بر روی گوایدو ریخت.

گوایدو از بهمن ماه سال گذشته خود را رئیس جمهور ونزوئلا نامید و با حمایت آمریکا و تعدادی از کشورهای اروپایی مواجه شد.

او در سفری ۲۳ روزه به این کشورها، خواستار حمایت‌های مالی برای تغییر دولت در ونزوئلا و تصاحب قدرت از سوی خود و اطرافیانش شد.

گوایدو در این سفرها به آمریکا رفته و در سخنرانی سالانه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در کنگره شرکت کرد. ره‌آورد سفر او به واشنگتن اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ونزوئلا از سوی وزارت خزانه داری آمریکا بود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند