زنان کره شمالی چند سال باید در ارتش خدمت کنند؟

کدخبر: 325522
اقتصادنیوز:کره شمالی به دلیل انزوای طولانی مدت خود به عنوان یک کشور پر رمز و راز شناخته می شود که در مواردی معدود درهای خود را به روی گردشگران و روزنامه نگاران باز می کند.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب بیشتر عکسهای بیرون آمده از کره شمالی مرتبط با پایتخت این کشور و مقر فرماندهی پیونگ یانگ است. اکنون در ادامه نگاهی داریم به نقش زنان در کره شمالی:

مامور کنترل ترافیک

ماموران کنترل ترافیک زن در پیونگ یانگ نقشی پررنگ دارند. البته در کشور کره شمالی خبری از ماشین های پرتعداد و ترافیک نیست، اما در کل کره شمالی حدود 300 افسر پلیس راهنمایی و رانندگی زن وجود دارد که معمولاً به عنوان "بانوان راهنمایی و رانندگی" شناخته می شوند.بنا به گزارش ها ، زنان جوان به خاطر ظاهر جذاب خود انتخاب شده اند و در صورت ازدواج یا رسیدن به سن 26 سالگی باید بازنشسته شوند.

ماموران مترو

متروهای کره شمالی بیش از حد عمیق هستند و در 96 متری (316 فوت) زیر زمین قرار دارند و هر ایستگاه به عنوان یک پناهگاه بمبی نیز شناخته می شود.تا همین اواخر ، گردشگران کره شمالی فقط مجاز به مسافرت بین دو ایستگاه انتخاب شده بودند. در اینجا نیز زنان به عنوان ماموران مترو حضور دارند. در مترو کره شمالی سرودهای میهنی از طریق بلندگوها پخش می شوند.

بانوان دانشمند حوزه فناوری

در کره‌شمالی دسترسی به اینترانت تحت کنترل دولت وجود دارد اما دسترسی به اینترنت جهانی به دلیل محتوای "زرد" یا به قول دولتمردان کره شمالی محتوای "نامناسب و خرابکارانه" ممنوع است.

کار در کارخانه ابریشم

کارخانه ابریشم کیم جونگ سوک ( نام مادربزرگ کیم جونگ اون )،تقریباً "1600 کارگر  عمدتا زنان"  دارد که  کرم های ابریشم را مرتب سازی و پردازش می کنند تا نخ ابریشم را تهیه کنند.

شرکت در کارناوالها

زنان نقشی پررنگ در زیبایی و رنگارنگ شدن  رژه  و کارناوالهای بزرگ دولتی ایفا می کنند برای مثال در مراسم بزرگداشت هفتادمین سالگرد تأسیس حزب حاکم کره  زنان نمایش هایی اجرا کردند.

حضور در یک رژه نظامی

از سال 2015 ، زنان کره شمالی باید حداقل هفت سال در ارتش خدمت کنند و مردان باید حداقل ده سال خدمت کنند، این نرخ خدمت، درواقع  طولانی ترین خدمت اجباری در جهان محسوب می شود.

زن خوشامدگو

در نمایشگاهها، مراسم و حتی در ورودی اماکن مهم، زنان مختلف در نقش خوشامدگو حضور دارند و این نقشی بسیار مهم و حیاتی محسوب می شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما