انتقال کرونا از تل‌آویو به کره‌جنوبی؛ ابتلای دست‌کم 9 گردشگر تأیید شد

کدخبر: 326341
اقتصادنیوز؛ گزارش رسانه‌های اسرائیلی حاکی است کخ در آزمایش‌های صورت گرفته بر روی ۳۹ گردشگر کره‌ای بازگشته از سرزمین‌های اشغالی مشخص شده است دست‌کم ۹ تن از آن‌ها به کروناویروس جدید مبتلا شده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ رسانه‌های اسرائیلی روز شنبه از ابتلای گروهی از گردشگران تبعه کره جنوبی به ویروس «کرونا» جدید، بعد از بازگشت از فلسطین اشغالی خبر داده‌اند. 

به نوشته پایگاه «دبکا»، در آزمایش‌هایی که بر روی ۳۹ گردشگر کره‌ای بازگشته از فلسطین اشغالی انجام گرفته، مشخص شده است که دستکم ۹ تن از آن‌ها به کرونا مبتلا شده‌اند.

هنوز مشخص نیست که آیا این افراد در فلسطین اشغالی به این بیماری دچار شده‌اند، یا اینکه از پیش حامل این ویروس بوده‌اند و هنگام حضور در تل‌آویو، قدس اشغالی و دیگر شهرها، دوره نهفتگی ویروس را سپری می‌کردند.

مقام‌های رژیم اسرائیل معتقدند این گردشگران در طول سفر خود با صدها نفر در تماس بوده‌اند و همین امر می‌تواند کنترل این ویروس را دشوار کند.

پیش از این هم مقام‌های رژیم اسرائیل از مشکوک بودن شماری از اسرائیلی‌ها به ابتلا به کرونا خبر داده و اعلام کرده بودند که آزمایش دستکم یک نفر هم مثبت اعلام شده است. تل‌آویو برای جلوگیری از شیوع این ویروس، روش قرنطینه خودخواسته را در پیش گرفته و از صهیونیست‌ها خواسته در صورت ابتلا به علایم کرونا، خود را به مدت دو هفته در خانه حبس کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما