حمایت شورای امنیت از راه حل مذاکرات مبتنی بر تشکیل دو کشور اسرائیل و فلسطین

کدخبر: 326692
اقتصاد نیوز: شورای امنیت از فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها خواست فرصت‌های اجرای راه حل دو کشوری و شانس‌های موجود برای تحقق صلح را از دست ندهند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، شورای امنیت در اعلامیه‌ای که به پیشنهاد بلژیک به عنوان رئیس دوره‌ای این نهاد ارائه شده بود، تاکید کرد، اعضای شورای امنیت حمایت خود را از راه حل مذاکرات مبتنی بر تشکیل دو کشور اسرائیل و فلسطین ابراز کردند.

این اعلامیه حمایت جمعی اعضای شورای امنیت از جمله آمریکا را در بردارد.

در این بیانیه که بعد از پایان جلسه پشت درهای بسته شورای امنیت درباره خاورمیانه منتشر شد، آمده است، این حمایت با استناد به قطعنامه‌های بین‌المللی سابق متناسب با قانون بین‌الملل با هدف ایجاد دو کشور اسرائیل و فلسطین در کنار یکدیگر در امنیت و صلح در قالب مرزهای به رسمیت شناخته شده صورت گرفته است.

طبق این اعلامیه، تمام طرف‌ها باید از نابودی فرصت‌های دستیابی به راهکار دو کشور برای بقای شانس‌های صلح عادلانه، فراگیر و دائمی موجود اجتناب کنند.

این اشاره صریحی به اعلام اخیر اسرائیل مبنی بر عزمش برای احداث هزاران واحد شهرک‌سازی در قدس شرقی دارد که فلسطینی‌ها آن را پایتخت کشور خود در آینده می‌دانند.

در این اعلامیه بر لزوم تلاش مشترک دوچندان جهت ازسرگیری مذاکرات معتبر درباره تمام مسائل مربوط به روند صلح تاکید شده و اعضای شورای امنیت درباره خشونت علیه غیرنظامیان شدیدا ابراز نگرانی کرده‌اند.

این اعلامیه دو روز بعد از تنش در مرزهای غزه و اسرائیل منتشر شده که طی آن جهاد اسلامی در پی شهادت سه رزمنده این گروه مقاومت در سوریه و غزه موشک‌ها و راکت‌هایی را به اسرائیل شلیک کرد.


 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما