کدخبر: ۳۲۶۷۲۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
رئیس سابق سازمان رادیو و تلویزیون عربستان بازداشت شد

رئیس سابق سازمان رادیو و تلویزیون عربستان بازداشت شد

اقتصاد نیوز: کاربری "زندانیان عقیده" (تجمع حقوقی سعودی مخالف) بدون ذکر جزئیاتی بیشتر در توییتر نوشت، اخباری از بازداشت "داوود الشریان" در پی ناپدید شدنش از ابتدای فوریه جاری منتشر شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا،‌ به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، براساس توییت "زندانیان عقیده"، الشریان در سپتامبر ۲۰۱۹ از پست خود به عنوان ریاست سازمان رادیو و تلویزیون این کشور برکنار شد.

پیشتر حساب کاربری "عاجل السعودی" نزدیک به دستگاه‌های تصمیم گیرنده در عربستان توییتی را منتشر کرده و از بازداشت الشریان خبر داده بود اما بلافاصله این توییت را حذف کرد.

هنوز واکنشی از جانب مقامات سعودی درباره اخبار و شایعات بازداشت الشریان منتشر نشده است.

این چهره رسانه‌ای سعودی در جریان برنامه‌اش "ماحنا بساکتین" (ما اینجا ساکت نمی‌مانیم) در شبکه "اس بی سی" بحث و جدل بسیاری را به راه انداخت زیرا مسائل حساسی نظیر فرار دختران سعودی و زنان خارجی‌ ازدواج کرده با مردان سعودی و نیز مواد مخدر و خدمات اجتماعی و غیره را مطرح می‌کرد.

پخش هر حلقه از این برنامه واکنش‌های تند و خشمگین سعودی‌ها در توییتر را در پی داشت.

اگر این خبر صحت داشته باشد این چهره فعال رسانه نیز به لیست طولانی بازداشتی‌های سعودی اضافه خواهد شد؛ لیستی که شامل فعالان رسانه، زنان و مردان فعال حقوق بشری و کارشناسان اقتصادی سعودی است. او یکی از نزدیکان مقامات سعودی است و راس تلویزیون این کشور گذاشته شده بود.


 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند